SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix przedstawia kulisy produkcji "Black Mirror: Bandersnatch"

Twórcy i aktorzy "Black Mirror: Bandersnatch" w dwóch klipach wideo opublikowanych przez Netfliksa opowiadają o pracą nad interaktywną produkcją.

- "Bandersnatch" to wyjątkowa historia w „Black Mirror”, ponieważ jest interaktywna. To widzowie decydują co się wydarzy - mówi Charlie Brooker twórca serii.

Produkcja jest pierwszym filmem aktorskim, gdzie widz może sam decydować o przebiegu fabuły niczym w grze komputerowej. Fabuła "Bandersnatch" osadzona jest w latach 80 i skupia się na postaci Stefana, którego marzeniem jest stworzenie gry komputerowej opartej na ulubionej powieści przygodowej. O grze była mowa w odcinku „Playtest” trzeciego sezonu produkcji.

W zależności jak widz pokieruje fabułą najnowsza odsłona „Black Mirror” może trwać od 40 minut do nawet dwóch godzin.

"Black Mirror: Bandersnatch" wyzwaniem dla aktorów i twórców

Do sieci trafiły dwa klipy wideo, w którym przedstawione są kulisy powstania produkcji. Twórcy opisują jak wyglądał sam proces myślowy i twórczy.

- W pewnych momentach, kiedy to wszystko obmyślaliśmy przypominało to układanie w głowie kostki Rubika - mówi Brooker. Poziom skomplikowania wyprodukowania interaktywnego odcinka podkreśla również Annabel Jones producentka "Black Mirror: Bandersnatch" wspominając, że już pierwszego dnia pracy niezbędne były zmiany. Produkcja stanowiła również nie lada wyzwanie dla samych aktorów, którzy w trakcie kręcenia odcinka specjalnego musieli pilnować w jakiej osi czasu znajduje się ich postać. - Czasem wypowiadałem kwestię, która według mnie była wersją trzecią, a aktor obok patrzył na mnie, jakby mówił: „To jest wersja czwarta stray!” - wspomina Will Poulter.

Diagram nie wystarczył – potrzebne było specjalne oprogramowanie

Netflix formę interaktywnego filmu testował w pierwszej kolejności na produkcjach dla dzieci. Dopiero później podjęto decyzję o stworzeniu tego typu produkcji dla dorosłych. - Netflix zapytał, czy interesuje nas interaktywny program – wyjaśnia twórca „Black Mirror” zaznaczając, że początkowo chciał odrzucić propozycję giganta streamingowego. - Chcieliśmy to zrobić, ale tylko, gdyby w grę wchodziło dodatkowe tło tematyczne. Nie chcieliśmy, żeby to wyglądało jak tani chwyt reklamowy – wspomina Jones. Pomysł jednak zaczął być realizowany, kiedy Brooker wpadł na odpowiedni pomysł. Z czasem diagram nakreślający poszczególne osie czasu rozrósł się do tego stopnia, że niezbędne było specjalne oprogramowanie.

Praca przy tego typu produkcji stanowiła również wyzwanie dla reżysera i montażysty, dla którego było to największe wyzwanie w karierze.

Główną rolę w "Black Mirror: Bandersnatch" gra Fionn Whitehead ("Dunkierka"), a towarzyszą mu WillPoulter ("We’re the Millers") i AsimChaudhry ("People Just Do Nothing"). Reżyserem z kolei jest David Slade.

W trzecim kwartale 2018 r. Netflix zanotował wzrost przychodów rok do roku o 34 proc. do 3,99 mld dolarów i 403 mln dolarów zysk netto. Na koniec września platforma miała 137 mln subskrybentów.

W Polsce w sierpniu 2018 r. przeglądarkowa wersja Netfliksa zanotowała 1,95 mln użytkowników i 25,82 mln odsłon, a jej aplikacja mobilna - 269,9 tys. użytkowników (dane za Gemius/PBI). Netflix nie podaje, ilu płacących klientów ma w poszczególnych krajach.

Dołącz do dyskusji: Netflix przedstawia kulisy produkcji "Black Mirror: Bandersnatch"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl