SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kultowy spot Hondy w Polsce

W telewizji emitowany jest kultowa reklama Hondy Accord pt. "Cog" ("Koło zębate")

Z okazji Igrzysk Olimpijskich w Atenach dzięki Hondzie Poland i Instytutowi Rozwoju Reklamy (IRR) polscy widzowie mieli - i wciąż mają - okazję obejrzenia kultowej reklamy Hondy Accord pt. "Cog" ("Koło zębate").

Ten niezwykły, wielokrotnie nagradzany 2-minutowy spot reklamowy doczekał się kilkudziesięciu nagród na festiwalach - otrzymał m.in. Złotego Lwa na festiwalu w Cannes, Grand Clio na CLIO Awards, zwyciężył w konkursach Epica i Eurobest - entuzjastycznych ocen w mediach, także tych spoza branży, a nawet reklamy usług informacji telefonicznej będącej parodią oryginalnej reklamówki.
 
Stworzony przez londyńską agencję reklamową Wieden + Kennedy UK Ltd spot "Cog" w prostej, wręcz surowej formie pokazuje interakcję ponad 85 poszczególnych części Hondy Accord, które niczym kolejne kostki domina wprawiają się nawzajem w ruch, by na końcu uruchomić nową Hondę Accord. Przez większą część reklamy obrazowi towarzyszą jedynie odgłosy wydawane przez mechaniczne części, pod koniec w ścieżce dźwiękowej pojawia się muzyka ze słynnego utworu "Rapper's Delight".

W sumie spot wyemitowany zostanie w Polsce pięciokrotnie. Trzy pierwsze emisje miały miejsce na antenie TVP przy okazji ceremonii otwarcia Igrzysk i pierwszego dnia Olimpiady, dwa razy natomiast spot pokazany zostanie 29 VII podczas zakończenia Igrzysk - przed transmisją i po jej zakończeniu.

IRR odpowiadał za zaplanowanie kampanii i przygotowanie polskiej wersji spotu. Te ostatnie działania obejmowały m.in. montaż dostosowujący obraz do polskich realiów - jako że oryginał powstał z myślą o rynku brytyjskim i kierownica Accorda znajdowała się po prawej stronie, wersja emitowana w Polsce jest niejako lustrzanym odbiciem reklamy oryginalnej -  kamera śledząca wprawione w ruch części przesuwa się w lewo, zamiast w prawo.

Emisja spota "Cog" jest kolejną akcją promującą Hondę Accord zrealizowaną dla Hondy Poland przez IRR. Poprzednia kampania promująca model Accord i-CTDi, "Nie uwierzysz, że to diesel", zakończyła się w czerwcu.  Za zakup czasu antenowego w przypadku obu akcji odpowiadał dom mediowy Effective Media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kultowy spot Hondy w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl