SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kurski dostał poparcie związkowców z „Solidarności”. „Budzi nasz szacunek”

W środę rano Rada Krajowego Sekretariatu Kultury i Środków Przekazu NSZZ ,,Solidarność”, zrzeszająca m.in. pracowników Telewizji Polskiej, poparła kandydaturę Jacka Kurskiego na prezesa TVP.

Jacek Kurski, fot. tvp Article

W piśmie skierowanym do Rady Mediów Narodowych, które podpisał przewodniczący Wiesław Murzyn, związkowcy informują, że wypracowali wspólne stanowisko po zapoznaniu się z piątkowymi wystąpieniami kandydatów przed Rada Mediów Narodowych.

- W ocenie członków Rady, najlepszy program działania na najbliższą przyszłość, zaprezentował pan Jacek Kurski. Wiarygodności jego deklaracjom, dodają dotychczasowe działania w obrębie porządkowania zaszłości i bieżące decyzje - czytamy w piśmie. - Po nieuzasadnionej, naszym zdaniem, fali krytyki ze strony osób nieprzychylnych TVP obecnie obserwujemy znaczny przypływ widzów i wzrost wyników oglądalności, o czym świadczy chociażby pierwsze miejsce „Wiadomości'” we wrześniu w rankingu audycji informacyjnych. Na naszą ocenę wpływ mają również dokonane zakupy licencji większości imprez sportowych do 2022 roku, oraz nowe przejrzyste zasady kwalifikacji seriali przeznaczonych do produkcji w najbliższej przyszłości. Przesunięcie decyzji programowych z Anten do Biura Programowego, daje szansę na rzeczywistą ich koordynację - tłumaczy NSZZ „Solidarność”.

Związkowcy podkreślają, że wprowadzona za prezesury Kurskiego zmiana w audycjach publicystycznych sprawia, że „rzetelnie przedstawia się Polakom obiektywną ocenę obecnej rzeczywistości”.

- Wobec fiaska Ustawy o Mediach Narodowych, sposób w jaki obecny arząd z panem Jackiem Kurskim zabezpieczył płynność finansową dla spółki, również budzi nasz szacunek - dodaje Rada Krajowa związku zawodowego.

Przypomnijmy, że Rada Mediów Narodowych na dzisiejszym posiedzeniu oceni zeszłotygodniowe wystąpienia i wybierze prezesa TVP. Jednak bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest anulowanie konkursu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kurski dostał poparcie związkowców z „Solidarności”. „Budzi nasz szacunek”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kai
Język tego listu od razu przywołał mi w pamięci filmy Stanisława Barei... Powrót do tego, co wszyscy lubimy?
15 9
odpowiedź
User
SOR
No, wyjątkowy to związek, który walczył zawsze o prawa wyłącznie dla swoich.
16 9
odpowiedź
User
widz
Ten wybór.. To śmiech na sali, to CYRK.. a pan Jacek, wiadomo od miesięcy,... zostanie WIELKIM PREZESEM słabej telewizji publicznej...śmiech 😂
12 9
odpowiedź
User
widz555
Związek zawodowy opiniuje strategię programową firmy? Ciekawostka.
11 9
odpowiedź
User
Widz
Sytuacja wokół wyboru nowego prezesa TVP robi się coraz bardziej ciekawa. Na podstawie przesłuchania kandydatów na prezesa trudno jest wywnioskować ich najbliższe decyzje. Warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:

1. Czy obecna TVP potrzebuje zmian?
2. Czy można wprowadzić zmian w TVP bez zmian w strukturze TVP?
3. Czy te wprowadzane/zapowiadane zmiany mogą być niekorzystne dla związkowców z TVP?

I na koniec podstawowe pytanie:

Czy telewizja (narodowa/publiczna/misyjna) jest lub powinna być dla wszystkich widzów czy też tylko i wyłącznie dla kilkuset osób walczących o swoje posady w TVP?
12 9
odpowiedź