SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kurski zapewnia Owsiaka, że TVP będzie relacjonowała finał WOŚP

- Telewizja Polska nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach - poinformował Jerzego Owsiaka prezes TVP Jacek Kurski. Głównym partnerem telewizyjnym najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie TVN.

Jacek Kurski, fot. tvpArticle

We wtorek Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała, że współorganizatorem i partnerem telewizyjnym najbliższego finału WOŚP będzie Grupa TVN. Przy wszystkich dotychczasowych finałach akcji taką funkcję pełniła Telewizja Polska.

Jerzy Owsiak zaznaczył, że fundacja wysłała propozycje współpracy jednocześnie do TVP i TVN. Drugi nadawca szybko zadeklarował, że jest tym zainteresowany, natomiast od pierwszego nie nadeszła żadna odpowiedź.

W środę do Fundacji WOŚP dotarło pismo skierowane przez prezesa TVP Jacka Kurskiego do Jerzego Owsiaka. - Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach - napisał Kurski.

- To dobra wiadomość!. 24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na sprzęt medyczny w polskich szpitalach pieniędzmi, ale także tych telewizyjnych, związanych tak z oglądalnością, jak i z realizowaniem misji Telewizji Publicznej. W tym konkretnym przypadku misja ta, jak żadna inna, wspaniale jednoczy Polaków ponad wszelkimi podziałami - stwierdził Owsiak w odpowiedzi wysłanej Kurskiemu.

- Mam nadzieję, że przy zbliżającym się 25. Finale takiego przesłania w przekazie Telewizji Publicznej nie zabraknie. Mogę Pana zapewnić, że chociaż głównym nadawcą będzie Grupa TVN, nigdy nie zapominamy o tym, że Telewizja Publiczna była współtwórcą tego ogromnego sukcesu - dodał Owsiak. - Nasza wspólna praca w tym momencie, kiedy przeczytałem Pańskie słowa, nabiera ogromnej mocy i może przynieść tylko pozytywny rezultat dla zbliżającego się, jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bo na końcu, jak Pan sam doskonale wie, głównym wygranym są dzieci i seniorzy w polskich szpitalach, dla których grać będziemy 15 stycznia 2017 roku - podkreślił.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 15 stycznia, a jego celem będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kurski zapewnia Owsiaka, że TVP będzie relacjonowała finał WOŚP

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Demokracja się kłania
Drugi wydawca na pewno jest tym zainteresowany. Bo drugi wydawca tak jak i ty żyje ze sponsorów. Co to było że tak się denerwowałeś i gdzie? Nie pamiętam. Skoro potrzebującym pomagasz się opanuj.
Mnie nie odpowiadają i żyję. A widzisz jednego Mesjasza już mamy. Ty widocznie startujesz na drugiego.
Wy dzielicie. Nie licząc się z obywatelami.
Według ciebie TVN jest odpowiednią stacją na takowy przekaz?
odpowiedź
User
Lejdi Zgaga
Ja proponuję, żeby TVPiS założyła sobie po prostu własną firmę. Mam nawet propozycję nazwy: Mała Kapela Powszedniej Przemocy... Z pewnością się uda. :-)
odpowiedź
User
ep
Po jakiego grzyba TVP bedzie transmitowała Owsiaka. Nie ma nic lepszego do transmitowania.
Na ten cały tandetny, cepeliowski skecz nie da się patrzeć. Trąci sztucznością.
Skoro poszedł Owsiak do TVN to niech sobie tam będzie.
Szkodą, że dalej będzie darł się w TVP.
odpowiedź