SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kwartalne wpływy z "podatku do VoD" to ponad 9,5 mln zł

W pierwszym kwartale 2023 roku nadawcy treści audiowizualnych na żądanie wpłacili do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ponad 9,5 mln zł - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

(Fot. Pixabay)(Fot. Pixabay)

"Wpływy za pierwszy kwartał od podmiotów dostarczających audiowizualną usługę na żądanie wynoszą 9 457 586,10 zł" - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Świerczewska, rzeczniczka prasowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dla porównania, kwartał wcześniej wpływy te wyniosły 8 606 353,91 zł, czyli o 851,2 tys. zł mniej.

Rosną wpływy z "opłaty od VoD"

W ubiegłym roku do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wpłynęło ponad 32,8 mln opłaty od nadawców audiowizualnych usług medialnych na żądanie, zwanej potocznie "podatkiem od VoD". Od wejścia opłaty w życie, nadawcy zapłacili już ponad 65 mln daniny. Rok do roku jej wysokość wzrosła o prawie 9 mln zł.

Z podatku od VoD zostali zwolnieni mikroprzedsiębiorcy i wydawcy serwisów, których liczba użytkowników w ub.r. była niż 1 proc. osób korzystających w Polsce z internetu szerokopasmowego. Opłata od  usług VoD wynosi 1,5 proc. przychodów z opłat od użytkowników lub z reklam, w zależności od tego które przychody są wyższe u danej firmy.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Kwartalne wpływy z "podatku do VoD" to ponad 9,5 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jd
Ale "filmowcy" nadal niezadowoleni, bo kasa nie leci im bezpośrednio do rączki.
odpowiedź