SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kwartalnik Ozeon i magazyn Biomasa łączą redakcje

Od początku stycznia br. kwartalnik „Ozeon – Ekologia, Gospodarka, Biznes” oraz miesięcznik „Magazyn Biomasa” połączyły swoje redakcje. Krzysztof Jan Stawnicki, redaktor naczelny „Ozeonu” w rozmowie z Wirtualnemedia.pl uzasadnia, że decyzja ta podyktowana jest względami ekonomicznym.

Article

„Magazyn Ozeon” to ogólnopolski kwartalnik klasy biznes, na łamach którego od 2016 roku prezentowane są najważniejsze kwestie dotyczące rynku eko-biznesu. Pismo skierowane jest przede wszystkim do kadry zarządzającej, oraz osób zainteresowanych ekologią.

Z kolei „Magazyn Biomasa” to ogólnopolskie czasopismo branżowe, poświęcone tematyce biomasy. Miesięcznik na kilkudziesięciu stronach przedstawia interpretację przepisów, analizy eksprtów, case studies, wywiady oraz opinie i komentarze dotyczące rynku biomasy.

Od stycznia obie redakcje zdecydowano się połączyć z racji uzupełniającego się profilu działalności. Już wcześniej zespoły obu pism współpracowały ze sobą, podobnie jak działy marketingu i reklamy. Jak powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krzysztof Jan Stawnicki, redaktor naczelny „Magazynu Ozeon - Ekologia/Gospodarka/Biznes”, decyzja ta jest podytkowana względami biznesowymi i redukcją kosztów.

Obie redakcje pojawiały się przykładowo na tych samych wydarzeniach branżowych, wysyłając swoje zespoły, cechowały się podobną strategią marketingową i oferowały podobny pakiet reklamowy. Decyzja ta nie jest jednak związana z potrzebą redukcji pracowników – zespoły redakcyjne pozostaną w niezmienionym składzie.

„Magazyn Ozeon” był dostępny w sieci Empik, Relay & Inmedio oraz na stacjach Lotos. Po wycofaniu z płatnego obiegu, czasopismo jest dystrybuowane podczas wydarzeń branżowych. Archiwalne wydania kwartalnika są także dostępne w interaktywnej aplikacji mobilnej na telefony z systemem iOS lub Android. Wydawcą pisma jest Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii.

 „Magazyn Biomasa” ukazuje się także w internecie - to portal dotyczący możliwości wykorzystania biomasy - magazynbiomasa.pl. Jego wydawcą jest Biomass Media Group.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kwartalnik Ozeon i magazyn Biomasa łączą redakcje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl