SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lars Larsen, twórca Grupy Jysk nie żyje

W wieku 71 lat w wyniku choroby nowotworowej zmarł Lars Larsen, założyciel i do czerwca br. prezes Grupy Jysk. Firmą kierować będzie jego syn, Jacob Brunsborg.

Article

- Straciliśmy męża, tatę i dziadka, a Dania straciła naprawdę wyjątkowego przedsiębiorcę. Będzie nam Go wszystkim bardzo brakowało. Zrobimy wszystko, aby kontynuować prace nad dalszym rozwojem dzieła jego życia - napisał w wydanym oświadczeniu Jacob Brunsborg, który w czerwcu przejął po swoim ojcu funkcję prezesa Lars Larsen Group.

Na początku bieżącego roku Lars Larsen odegrał kluczową rolę w obchodach 40 lecia powstania Jysk, przecinając wstęgę na otwarciu pierwszego sklepu Jysk w Irlandii. Tym samym zaznaczył obecność firmy praktycznie we wszystkich najważniejszych krajach Europy.

Lars Larsen pozostawał twarzą Jysk do czerwca br., kiedy to zdiagnozowano u niego raka wątroby. Wtedy to funkcję prezesa przejąłjego syn Jacob Brunsborg.Kierowaniem całą firmą Jysk będzie nadal zajmował się jej dotychczasowy dyrektor generalny i prezes Jan Boegh.  - Krótko przed oddaniem prezesury firmy Lars Larsen uczestniczył w procesie decyzyjnym o połączeniu dwóch niezależnych części firmy w jedną firmę - JYSKGroup. Będę kontynuował moje wysiłki tak, aby w ciągu najbliższych kilku lat połączony JYSK stał się firmą jeszcze silniejszą i większą. Zrobimy co w naszej mocy, aby duch firmy stworzonej przez Larsa Larsena z jego „dobrą ofertą” dla klientów trwał dalej - powiedział Jan Boegh.

Jysk jest międzynarodową siecią handlową, wywodzącą się z Danii, która sprzedaje „wszystko dla domu”. Firma powstała w 1979 roku - wtedy Lars Larsen otworzył swój pierwszy sklep w duńskim mieście Arhus.

Jysk obejmuje obecnie 2 800 sklepów. Sieć zatrudnia ok. 23 000 pracowników w 52 krajach na całym świecie. W Niemczech i Austrii sklepy nazywają się Danisches Bettenlager, w  pozostałych krajach na świecie Jysk. Sieć należy do Lars Larsen Group, w której skład wchodzą liczne firmy m.in. z branży wnętrzarskiej, sieć restauracji, pole golfolwe.

Łączny obrót Grupy wynosi 4,25 miliarda euro, roczny obrót Jysk wynosi 3,58 miliarda euro.

W Polsce Jysk istnieje od 2000 roku. Siedziba Jysk Polska znajduje się w Gdańsku. Sieć dynamicznie się rozwija, każdego roku otwieranych jest kilkanaście nowych placówek. Firma prowadzi też sprzedaż on-line. W Polsce Jysk zatrudnia ponad 2 300 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lars Larsen, twórca Grupy Jysk nie żyje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl