SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lato z Radiem 2007

Wczoraj o godz. 9.00 pod hasłem 'Magiczni ludzie z magicznych miejsc' ruszyła 36. edycja Lata z Radiem.

Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00 do 16.00 audycje w studio prowadzić będą: Marta Kielczyk, Marcin Wojciechowski, Paula Michalik oraz Paweł Kostrzewa.

W tym czasie na antenie: Gwiazdoskop – spotkania ze znanymi artystami, a w jego ramach – w soboty pod hasłem Love VIP – miłosne wspomnienie letniej przygody gwiazd, wspólne gotowanie Lato na talerzu i magazyn turystyczny Polska da się lubić.

Codziennie na antenie Programu 1 wysłuchamy także poradników. Poniedziałki będą poświęcone rodzinie – Mama, tata i ja, we wtorki w cyklu Mój portfel tematy związane z ekonomią, w środy w cyklu Dookoła ciała porady, jak dbać o urodę, w czwartki poradnik prawniczy Mam prawo, a w piątki w cyklu Cztery ściany i dach głównym tematem będzie dom. W soboty i niedziele program skoncentruje się na miejscach wędrówki tegorocznej trasy.

Plebiscyty
Jednym z nich jest plebiscyt na Magicznych ludzi z magicznych miejsc. Słuchacze wybiorą Magicznego człowieka spośród 19 kandydatów reprezentujących okolice 19 polskich miast trasy. Kandydaci do tego tytułu to ludzie o najbardziej niezwykłych pasjach, wyjątkowych dokonaniach, pozytywnie oddziałujący na otoczenie, otwarci na innych ludzi i ich potrzeby.

Kolejną zabawą jest plebiscyt na Najbardziej perfekcyjną orkiestrę dętą, która najlepiej wykona jeden z utworów zespołu Perfect. Nagrodą dla orkiestry, będzie występ na ostatnim koncercie Lata z Radiem w Gnieźnie 2 września.

Z innych konkursów przewidziano m.in. Super przeboje i gwiazdy polskiej estrady, Odkurzone przeboje lata, a także konkurs turystyczny Polska da się lubić.

Klasyczne lato z radiem
Po raz pierwszy w historii Program 1 Polskiego Radia postanowił poszerzyć repertuar o wydarzenia artystyczne dla słuchaczy bardziej wymagających – miłośników muzyki poważnej – o cykl imprez pod nazwą Klasyczne lato z radiem (w soboty, w godz. 16.00 – 17.00). Adam Rozlach promować będzie w nim najciekawsze wydarzenia muzyczne lata: festiwale muzyki kameralnej, spektakle operowe organizowane w plenerze, czy koncerty takich gwiazd estrad, jak Ivo Pogorelič. Program 1 objął patronatem lub w niektórych przypadkach jest współorganizatorem cyklu koncertów, wystaw lub wieczorów autorskich adresowanych do odbiorców o sprecyzowanych zainteresowaniach, spędzających miesiące letnie w większych ośrodkach kulturalnych lub skłonnych wybrać się specjalnie do miejscowości, gdzie odbywać się będzie impreza. Cykl rozpocznie się koncertem w Toruniu 23 czerwca, a zakończy koncertem na Zamku Królewskim w Warszawie 31 sierpnia.

Trasa koncertowa
Polskie Radio będzie organizatorem cyklu 21 koncertów plenerowych. Po raz pierwszy w historii dwa koncerty odbędą się poza granicami naszego kraju. W ramach misji Polskie Radio planuje zagrać dla Polonii zamieszkującej we Lwowie i Wilnie. Początek trasy przewidziany jest na 23 czerwca w Częstochowie, a koniec na 2 września w Gnieźnie. Gwiazdą trasy koncertowej będzie zespół Perfect. Pozostałe gwiazdy trasy to: Blue Cafe, Kasia Cerekwicka, Leszcze, Łzy oraz Zbigniew Wodecki. Gościem specjalnym we Lwowie będzie ukraińska wokalistka Rusłana Łyżyczko. W ramach Letniej sceny kabaretowej wystąpi Kabaret pod Egidą z Janem Pietrzakiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lato z Radiem 2007

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl