SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wybrano laureatów PiK 25. „Informacje Lubuskie” z TVP3 Gorzów Wlkp. najlepszym serwisem

Telewizja Polska przyznała nagrody 25. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP. Wyróżniono dziennikarzy w sześciu kategoriach. Gospodarzem PiK był w tym roku oddział TVP w Gdańsku.

fot. TVP / Bartłomiej BałabanArticle

Za najlepszy program informacyjny nagrodą główną Grand Prix otrzymał zespół programu „Informacje Lubuskie” z TVP3 Gorzów Wlkp. Dwa wyróżnienia otrzymały zespoły „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz oraz „Faktów” TVP3 Wrocław.

Pierwszą nagrodę w kategorii autor najlepszego newsa otrzymał Adrian Nijak z TVP3 Szczecin za materiał „Laptopy”. Drugą nagrodę otrzymała Karolina Ziewiecka z TVP3 Kielce za materiał „Zarzuty dla kierowcy”, a trzecią - Bartłomiej Pomianowski z TVP3 Poznań za materiał „Chińczyk w powstaniu”. Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano Przemysławowi Plecanowi z TVP3 Szczecin za materiał „Spalarnia - oskarżenia - prawo prasowe” oraz Annie Kieres z TVP3 Olsztyn za materiał „Ludzie pogranicza”.

W kategorii autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik) pierwszą nagrodę wręczono Natalii Karapudzie z TVP3 Olsztyn za reportaż „Życie to Dakar”, drugą - Krzysztofowi Glondysowi z TVP3 Katowice za reportaż „Obrazek Nikodema”, a trzecią - Wojciechowi Stobbie z TVP3 Gdańsk za reportaż „Fyrtel marzeń”.

Sylwester Szefer z najlepszym programem publicystycznym

Autorem najlepszego programu publicystycznego został Sylwester Szefer, TVP3 Kraków za program „Kryptonim muzeum. Duży i mały Wojtek”. Drugą nagrodę zdobyła Paulina Rubczak z TVP3 Bydgoszcz za program „Bydgoszcz, temat jak rzeka”, a trzecią - Aleksandra Żaczek z TVP3 Kielce za program „Razem bez barier”.

Przyznano również siedem równorzędnych wyróżnień w podkategoriach tej kategorii: w publicystyce tożsamościowo-kulturalnej doceniona została: Judyta Syrek i o. Leon Knabit z TVP3 Kraków za program „Sekrety mnichów. Ojca Knabita sposób na szczęśliwe życie” oraz Martyna Kawka z TVP3 Opole za program „Zakładka”, w publicystyce historycznej: Marek Durmała z TVP3 Katowice za program „Karty historii. Tragedia górnośląska”, Beata Pardel i Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów za program „Tam już tylko dymy i gruzy”, w publicystyce społecznej: Wojciech Stepaniuk z TVP3 Białystok za program „Pilna sprawa. Centrum muzułmańskie”, a w publicystyce „małych ojczyzn”: Paweł Sroka z TVP3 Kraków za program „Niecodziennik. Tarnów i Nowy Sącz” oraz Bożena Olechnowicz z TVP3 Gdańsk za program „Pomorze na weekend. Będomin”.

Autorem najlepszych zdjęć został Sławomir Chudowski z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportaży „Mamy tylko siebie” i „Waleczna Ola” (pierwsza nagroda). W tej kategorii przyznano dwa równorzędne drugie nagrody dla: Krzysztofa Iglikowskiego z TVP3 Gdańsk za zdjęcia do reportażu „Różaniec z chleba” i Rafała Bobrowskiego z TVP3 Opole za zdjęcia do reportażu „Człowiek orkiestra”.

Z kolei w kategorii autor najlepszego programu nt. stulecia odzyskania niepodległości dwie równorzędnie pierwsze nagrody otrzymali Leszek Wiśniewski z TVP3 Lublin za film dokumentalny „Trzy losy, jedna Polska” i Paweł Sroka z TVP3 Kraków za film dokumentalny „Tadeusz Tertil. Burmistrz Niepodległości”.

Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymali: Jolanta Roman-Stefanowska z TVP3 Gdańsk za film dokumentalny „Józef Zator Przytocki - pseudonim Czeremosz” i Jerzy Oleszkowicz, TVP3 Rzeszów za film dokumentalny „Od stepów Kubania do Niepodległości”, a równorzędne trzecie nagrody: Wojciech Turczyński z TVP3 Gorzów Wielkopolski za film dokumentalny „Opór. Gorzowski Sierpień’82” i Zbysław Kaczmarek z TVP3 Poznań za materiał „Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo. Zdobycie samochodu pancernego”.

Przyznano również cztery równorzędne wyróżnienia dla takich osób jak: Monika Skwirtniańska z TVP3 Kraków za film dokumentalny „Morskie Oko nasze”, Monika Andrulewicz z TVP3 Białystok za reportaż „Noc Kopnej Góry”, Magdalena Curzydło z  TVP3 Kraków za reportaż „Niepodległa, nieodległa - Dzwon Zygmunta” Iwona Komisarek TVP3 Bydgoszcz za film dokumentalny „Zbrodnia Pomorska 1939”.

Na konkurs dziennikarze TVP z całej Polski zgłosili ponad 330 prac.

Gospodarzem tegorocznego Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej był oddział TVP w Gdańsku.

Szefem jury Jacek Kurski

Gala 25. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. odbyła się w piątek, 30 listopada 2018 roku. Przewodniczącym jury był Jacek Kurski, a wśród członków komisji znaleźli się: Barbara Bubula, Jacek Karnowski, Stefan Truszczyński, Beata Jakoniuk-Wojcieszak, Marek Pyza, Wojciech Reszczyński, Elżbieta Więcławska-Sauk, Maria Stepan, Paweł Gajewski, Joanna Lichocka, Jarosław Ostaszkiewicz, Michał Adamczyk, Ewa Żmigrodzka, Piotr Semka, Stanisław Królak, Ryszard Jaworski i Krzysztof Wawrzyniak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wybrano laureatów PiK 25. „Informacje Lubuskie” z TVP3 Gorzów Wlkp. najlepszym serwisem

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Baba
Tak tylko zapytam - co w jury robi Paweł Gajewski, 26letni b.asystent prezesa Kurskiego? Obecnie wicedyrektor TAI? Jaki ma on dorobek dziennikarski? Przecież to jakiś zart.
odpowiedź
User
korba
Wygrał serwis lubelski z Lublina czy lubuski z Gorzowa bo to dwie całkowicie różne lokalizacje i nie można ich mieszać?
odpowiedź
User
seba
nagrody nagrody a oglądalność TVP3 gorsza niż niskobudżetowe stacje, ba nawet w pierwszej 20 tce nie jest
Zawsze się zastanawiam jaki to cud, że nie jest w pierwszej piątce o 10 nawet nie mówiąc.
Co z tego, że dziennikarz dobry jak go nie ma kto obejrzeć a program zasili tylko archiwum TVP.
Grupa POLSAT / TVN DISCOVERY wałkuje temat do upadłego na swoich stacjach a TVP raz i ARCHIWUM a później się dziwią, że abonamentu płacić nikt nie chce.
Niemiecką czy brytyjską TV można oglądać 24 h w internetach a TVP to tylko mierna sieczka polityczna na tvp stream
odpowiedź