SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LC Corp planuje zmianę nazwy, żeby nie kojarzyć się już z Leszkiem Czarneckim

Zarząd firmy deweloperskiej LC Corp proponuje, żeby zmieniła ona nazwę. Nie chce, żeby spółka była kojarzona z jej poprzednim większościowym akcjonariuszem Leszkiem Czarneckim oraz mylona z jedną z jego firma też nazywającą się LC Corp.

Leszek Czarnecki, akcjonariusz i szef rad nadzorczych Idea Banku i Getin Noble BankuArticle

W komunikacie giełdowym zarząd LC Corp stwierdził, że podjął uchwalę o zmianie nazwy firmy, „kierując się potrzebą odświeżenia wizerunku spółki, jak również wobec pojawiających się licznych informacji prasowych identyfikujących spółkę jako podmiot należący do grupy byłego większościowego akcjonariusza spółki (będącego nim do 2017 roku), wpływających na postrzeganie spółki oraz notowania jej instrumentów finansowych, oraz z uwagi na istnienie na rynku innego, znaczącego podmiotu należącego do byłego większościowego akcjonariusza spółki o takiej samej nazwie firmy do firmy spółki (co dodatkowo może wprowadzać w błąd”.

- Zarówno w publikacjach prasowych jak i internetowych mylnie i w sposób wprowadzający w błąd powielane są informacje jakoby Spółka wchodziła w skład grupy kapitałowej byłego większościowego akcjonariusza. Pomimo licznych działań podejmowanych przez spółkę mających na celu sprostowanie tej informacji również w drodze komunikatu bieżącego (raport bieżący nr 98/2017 z dnia 28.07.2017 r.), powyższe działania nie odnoszą pożądanych skutków, stąd niezbędne stało się podjęcie działań mających na celu zmianę nazwy firmy emitenta - dodano.

Zarząd LC Corp zapowiedział, że przy okazji zmiany nazwy chce odświeżyć wizerunek spółki. Zaznaczył, nie wpłynie to na jej działalność.

Uchwała o zmianie nazwy zostanie przedstawiona na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy LC Corp.

Czarnecki sprzedał większościowy pakiet akcji LC Corp ponad rok temu

Firma LC działa od 2006 roku, a od 2008 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Zajmuje się działalnością deweloperską, buduje mieszkania, biura oraz obiekty handlowe i usługowe.

Do września ub.r. większościowym akcjonariuszem LC Corp była grupa kapitałowa Leszka Czarneckiego. W połowie września ub.r. Czarnecki oraz jego firmy LC Corp BV, Getin Noble Bank i Open Finance sprzedały 51,17 proc. akcji LC Corp po 2,10 zł za akcję. Wartość transakcji wyniosła ok. 480 mln zł.

Obecnie znaczącymi akcjonariuszami spółki są OFE i TFI. 18,22 proc. akcji należy do OFE Nationale-Nederlanden, 17,25 proc. - do OFE PZU Złota Jesień, a 11,65 proc. - do OFE Aviva BZ WBK.

W pierwszych trzech kwartałach br. grupa kapitałowa LC Corp zanotowała 637,4 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 581,5 mln zł rok wcześniej) oraz 144,4 mln zł zysku netto (od stycznia do września ub.r. miała 100,6 mln zł zysku netto).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LC Corp planuje zmianę nazwy, żeby nie kojarzyć się już z Leszkiem Czarneckim

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
o
TW - tonie
odpowiedź
User
ernest
To LC nie jest kryształowo czysty?
odpowiedź
User
LC
a czymże sobie pan Leszek zasłużył na miano potępionego? że nagrał coś i opublikował po 8 miesiącach? Adam M też tak zrobił i korona mu z głowy nie spadła
odpowiedź