SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP z kolejnym filmem dokumentalnym o Lechu Kaczyńskim. Pokaże go w trzech stacjach

W niedzielę Telewizja Polska w trzech kanałach wyemituje premierowo film dokumentalny Marii Stepan o polityce zagranicznej, którą Lech Kaczyński prowadził jako prezydent Polski. Poprzedni dokument o Kaczyńskim TVP pokazała w listopadzie ub.r.

Kadr z dokumentu TVP o Lechu KaczyńskimArticle

Film dokumentalny zatytułowany „Nie wolno ustępować!” przedstawia najważniejsze obszary polityki zagranicznej w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego: wobec Rosji, Stanów Zjednoczonych i w ramach NATO. - Prezydent Lech Kaczyński był jedną z niewielu osób, które dostrzegły w Putinowskiej Rosji dążenia do odtworzenia imperium - podkreśla Maria Stepan w zwiastunie.

Pojawiają się w nim ujęcia z wystąpienia wygłoszonego przez Lecha Kaczyńskiego w Tibilisi w połowie sierpnia 2008 roku, tuż po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej, oraz ze spotkania jesienią 2009 roku z ówczesnym wiceprezydentem USA Joe Bidenem. Wypowiadają się ekspert od tematyki rosyjskiej Marek Budzisz i dr hab. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.

Film o Lechu Kaczyńskim w niedzielę o godz. 20

„Nie wolno ustępować!”  zostanie wyemitowane w niedzielę 16 kwietnia o godz. 20:00, równocześnie w TVP1, TVP Info i TVP Wilno.

W TVP1 wcześniej planowano w tym paśmie prognozę pogody, serwis sportowy i piąty odcinek serialu „Polowanie na ćmy”. W oficjalnej ramówce nie wprowadzono jeszcze zmian, prawdopodobnie sport i pogoda zostaną pokazane przed głównym wydaniem „Wiadomości”, a „Polowanie na ćmy” będzie można obejrzeć po dokumencie Marii Stepan.

Maria Stepan od ponad 10 lat jest reporterką „Wiadomości”, specjalizuje się w tematyce wschodniej, ma w dorobku kilka reportaży, m.in. dotyczących wojny w Ukrainie. Od kilku lat prowadzi w TVP Info cykl wywiadów „Kobiecym okiem” i program reportażowy „Głębia ostrości”.

Obchody rocznicy smoleńskiej przełożone na niedzielę, przemówi Jarosław Kaczyński

W tym roku 10 kwietni przypadł w Poniedziałek Wielkanocny, dlatego większość obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej przeniesiono na niedzielę 16 kwietnia.

We wtorek na profilu twitterowym Prawa i Sprawiedliwości zamieszczono szczegółowy plan uroczystości rocznocowych:
- o godz. 8 msza św. w intencji Ofiar katastrofy w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca (Krakowskie Przedmieście 52/54);
- o godz. 8.41 Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie;
- godz. 10-11.55 blok filmowy przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie;
- o godz. 12 Anioł Pański przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie;
- godz. 12.15-15 blok filmowy, koncerty przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie;
- o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie;
- godz. 15.15-19 blok filmowy, koncerty przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie;
- o godz. 19 msza św. w intencji Ofiar katastrofy w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, po mszy Marsz Pamięci z katedry pod Pałac Prezydencki;
- o godz. 21 wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

TVP z filmami o katastrofie smoleńskiej i Kaczyńskich

Na antenach Telewizji Polskiej przy okazji kolejnych rocznic katastrofy smoleńskiej nadawane są dotyczące jej reportaże i dokumenty. 9 kwietnia ub.r. w TVP1 i TVP Info równocześnie pokazano film Marcina Tulickiego o Donaldzie Tusku „Nasz człowiek w Warszawie”, w którym przeanalizowano przede wszystkim polityczne i gospodarcze relacje Polski z Rosją od przejęcia władzy jesienią 2007 roku przez koalicję PO-PSL do katastrofy smoleńskiej. Potem dokument powtarzano jeszcze kilka razy.

Pod koniec marca TVP zaczęła zapowiadać drugi film Tulickiego o Donaldzie Tusku, zatytułowanego „Ich człowiek w Brukseli”. Nie ujawnia jeszcze daty premiery.

Z kolei w połowie listopada ub.r., z okazji 20-lecia objęcia przez Lecha Kaczyńskiego stanowiska prezydenta Warszawy, w TVP Info pokazano poświęcony tej prezydenturze dokument „1130 dni, które zmieniły Warszawę” autorstwa Ewy Żmigrodzkiej. Ramówkę kanału zmieniono w tym celu w ostatniej chwili.

TVP Info w ostatnich lata relacjonowało także wydarzenia rocznicowe dotyczące matki Lecha i Jarosława Kaczyńskich, m.in. msze święte w jej intencji z udziałem prezesa PiS. W styczniu 2018 roku na antenie pojawił się okolicznościowy spot.

Dołącz do dyskusji: TVP z kolejnym filmem dokumentalnym o Lechu Kaczyńskim. Pokaże go w trzech stacjach

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytanie:
Kiedy państwowe święto narodowe Kaczyńskich? Maria Stepan? Zaczynała w Radio ZET, no cóż.
odpowiedź
User
psotulec
A dlaczego tylko w trzech stacjach ??? Za Kurskiego byłoby we wszystkich , z TVP ABC włącznie ...
odpowiedź
User
y tam
A dlaczego tylko w trzech stacjach ??? Za Kurskiego byłoby we wszystkich , z TVP ABC włącznie ...
i przybódówce tvpis tv trwam tffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
odpowiedź