SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Legimi zyskuje w czasie epidemii, podwyższa prognozę wpływów o 21 proc.

W pierwszej połowie br. firma Legimi oferująca e-booki i audiobooki w modelu abonamentowym osiągnęła 13,66 mln zł przychodów sprzedażowych i 771 tys. zł zysku netto. W drugim kwartale zyskała ponad dwa razy więcej abonentów niż rok wcześniej. Uważa, że w całym br. jej wpływy wzrosną o 21 proc. więcej niż poprzednio prognozowała.

Article

W minionym półroczu Legimi miało 13,66 mln zł przychodów sprzedażowych, 12,66 mln zł kosztów operacyjnych, 1,83 mln zł zysku EBITDA i 771 tys. zł zysku netto.

Firma w komunikacie giełdowym podała, że w drugim kwartale liczba jej abonentów zwiększyła się ponad dwukrotnie bardziej niż rok wcześniej.

- Przełożyło się na istotny wzrost po stronie przychodowej, ale również wiązało się ze zwiększonymi kosztami finansowania przez Spółkę okresów próbnych. Dodatkowo, zaobserwowano znaczący wzrost czytelnictwa wśród wszystkich abonentów, wpisując się tym samym w ogólnoświatowy trend, jakim był wzrost popytu na cyfrową rozrywkę oraz styczność z publikacjami elektronicznymi. Oba te czynniki skutkowały ponadproporcjonalnym wzrostem kosztów zakupu treści przez Spółkę od wydawców, a ich wpływ będzie również odczuwalny w kolejnych kwartałach - opisano.

Legimi podnosi prognozę wpływów i obniża prognozę zysku

Firma zaznaczyła, że „nie odnotowała w ostatnich miesiącach żadnych dodatkowych negatywnych czynników mogących mieć wpływ na zdolność do prowadzenia działalności operacyjnej”.

Dodała, że przeszła na zdalny tryb pracy i wprowadziła dodatkowe zabezpieczenia zmniejszające ryzyko zarażenia się przez pracowników. - Ciągłość działania systemów informatycznych Spółki oraz aktywów służących do świadczenia usług nie jest zagrożona w związku z pandemią - podkreślono.

W związku z wynikami z zeszłego półrocza zarząd Legimi zmienił prognozę swoich całorocznych wyników finansowych. Prognozę przychodów sprzedażowych netto zwiększono o 21 proc. do 30,06 mln zł, a kosztów operacyjnych - o 26 proc. do 27,2 mln zł. Natomiast prognozę zysku EBITDA obniżono o 4 proc. do 4,4 mln zł, a zysku netto - o 9 proc. do 2,33 mln zł.

- Powyższa prognoza zakłada, stopniowy powrót dynamiki przyrostu liczby abonentów oraz średnich wskaźników czytelnictwa do poziomów sprzed okresu pandemii - stwierdzono.

Firma zaznaczyła, że jej zarząd „na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji związanej z utrzymującymi się skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 i wpływ epidemii na działalność Spółki, a w przypadku wystąpienia istotnych zdarzeń mających wpływ na generowane wyniki finansowe i sytuację gospodarczą Spółki, zakomunikuje to osobnym raportem bieżącym niezwłocznie po ich wystąpieniu”.

Legimi sprzedało obligacje za 2,1 mln zł

W ub.r. Legimi osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 54,3 proc. do 17,42 mln zł oraz zysku netto z 43,4 do 613,9 tys. zł.

W pierwszej połowie lipca Legimi pozyskało 2,12 mln zł ze sprzedaży obligacji serii Z. Firma oferowała dwuletnie walory ze stałym oprocentowaniem wynoszącym 6,75 proc. w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie.

Dołącz do dyskusji: Legimi zyskuje w czasie epidemii, podwyższa prognozę wpływów o 21 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl