SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Leksiu o rozmowie nt. seksu z nastolatką: przepraszam, nie wiedziałem, że jest nieletnia, sama zaproponowała randkę

Youtuber Leksiu z Teamu X zapewnił, że nie był świadomy, że dziewczyna, z którą pisał w internecie o seksie i wysłał swoje nagie zdjęcie jest niepełnoletnia. - Jest mi cholernie wstyd za poziom niektórych konwersacji, które utrzymywałem z kobietami - przyznał. Zaznaczył, że sprawą zajmują się jego prawnicy.

Youtuber Leksiu z Teamu XYoutuber Leksiu z Teamu X

W środę youtuber Konopskyy na swoim kanale youtube’owym przedstawił informacje i treści otrzymane od nastolatki, która w ub.r., wymieniała prywatne wiadomości z 23-letnim Leksiem. Zaznaczył, że dziewczyna miała wtedy 14 lat.

Według nastolatki Leksiu wysłał jej swoje zdjęcie z widocznymi genitaliami i zasugerował, żeby przysłała swoją nagą fotografię. Zapowiedział też, że chętnie ją odwiedzi, żeby uprawiać z nią seks. Leksiu usuwał wiadomości z prywatnej rozmowy na Instagramie zaraz po ich odczytaniu przez dziewczynę, ale ta zrobiła nagranie całej konwersacji.

 

Konopskyy zawiadomi policję o zachowaniu Leksia

- Kilkanaście dziewczyn dosłało mi kolejne materiały z dm’ów (potwierdzone nagraniem jak wchodzą z konwersacji na profil leksia) niedlugo moocny update.. leksiu to totalny oblech! - stwierdził Konopsky w czwartek na Twitterze. Do wpisu dodałc screen kolejnej domniemanej rozmowy internetowej Leksia z nastoletnią dziewczyną.

Konopskyy zapowiedział, że w piątek zamieści nagranie, na którym będą „dobitne dowody potwierdzające wiek dziewczyny (jej dokumentami)”. - Sprawa zostanie zgłoszona na policje. Jestem w trakcie zbierania danych i dowodów od innych dziewczyn. Pojawiły się też rzeczy nawet na plus dla leksia, ale to są takie krople w morzu - zaznaczył.

Leksiu przeprasza, twierdzi, że to dziewczyna zaproponowała randkę

W piątek wieczorem Leksiu w nagraniu na Instagramie przedstawił swoją wersję tej sprawy. Stwierdził, że to dziewczyna, która zgłosiła się potem do  Konopskyy’ego, 15 grudnia ub.r. wysłała mu swoje zdjęcie i zaproponowała randkę. Nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Leksiu podkreślił, że na zdjęciach dziewczyna wyglądała na pełnoletnią. - Nigdy bym nie podejrzewał że może mieć mniej niż 18 lat, nigdy w życiu też nie prowadziłbym konwersacji w ten sposób z osobą, której który byłbym świadom wiedziałbym że jest nieletni - zapewnił.

- Jest mi cholernie wstyd za poziom niektórych konwersacji, które utrzymywałem z kobietami, za niektóre teksty, które się pojawiały. Przepraszam wszystkich, którzy zostali dotknięcie tą sytuacją - podkreślił.

Zaapelował, żeby z tą sprawą nie łączyć innych osób z Teamu X. - Boję się też, że przez tą akcję stracę wasze zaufanie i waszą sympatię, na czym mi bardzo zależy. Ale sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka i liczę chociaż na cień wyrozumiałości - przyznał Leksiu.

Zaznaczył, że „tego jest naprawdę mnóstwo” (nie wiadomo, o co konkretnie mu chodziło, bo nagranie na chwilę się urwało). - Moi prawnicy już powoli się wszystkim zajmują - poinformował członek Teamu X.

 

Sylwester Wardęga ustalił, że rozmawiając z Leksiem, dziewczyna miała 15 lat

Zarzutami wobec Leksia zajął się też Sylwester Wardęga. Sprawdził, że dziewczyna, z którą rozmawiał Leksiu, urodziła się w październiku 2006 roku, więc w grudniu ub.r. miała ukończone 15 lat.

Wardęga zadzwonił do nastolatki, a ta to potwierdziła. Zaznaczyła, że Konopskyy prawdopodobnie od jej znajomego usłyszał, że ma 14 lat.

- To słabo świadczy o Konopskyym, zabrakło odrobinę researchu - skomentował Wardęga. Zaznaczył, że rozmawiał już o tym z youtuberem i ten wie, że popełnił błąd, nie weryfikując wieku dziewczyny, zamierza to wyjaśnić w kolejnym nagraniu.

Sylwester Wardęga podkreślił, że nie zamierza bronić zachowania Leksia. - Ze względów moralnych to jest ch…jowe, nawet jakby miała  16 lat - stwierdził.

Zwrócił natomiast uwagę, że do Leksia przylgnęła już łatka pedofila, natomiast skoro dziewczyna miała ukończone 15 lat, ewentualne kontakty seksualne z nią w świetle prawa nie stanowią wykorzystywania nieletniej (art. 200 Kodeksu karnego mówi, że od 2 do 12 lat więzienia grozi osobie, która „obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom”).

 

Inni członkowie Team X czekają na wyjaśnienia

Natomiast w piątek do sprawy odnieśli się na swoich profilach instagramowych inni członkowie Team X. Zaznaczyli, że nie wiedzieli o takiej korespondencji Leksia z nastoletnimi dziewczynami i nie pochwalają jego zachowania.

- Nie popieram prowadzenia konwersacji w taki sposób, a zwłaszcza z osobami poniżej 15 roku życia. Natomiast sprawa jest obecnie wyjaśniana, więc nie chcę ferować wyroków, nie od tego jestem - napisała Julia Żugaj.

- Ciężko mi się patrzyło na to, co wyszło do internetu, bo wiem, jaką leksu jest osobą, prywatnie jest naprawdę dobrym człowiekiem, który popełnił głupie błędy, za które teraz ponosi konsekwencje - stwierdziła Monika Kociołek. - Nie popieram takiego zachowania, co jest jasne, ale stało się, co się stało - dodała.

- Nie popieram stosowania takiego języka i nie popieram sytuacji, jaka miała miejsce - podkreślił Maciej Ejsmont (znany też jako Sheo). - Leksiu jest moim kolegą - nie spodziewałem się takiego obrotu spraw i wstrzymam się z oceną, dopóki cała sprawa się nie wyjaśni - zaznaczył.

Team X z Leksiem na YouTubie od ponad roku

Leksiu należy do drugiego składu Team X, w którym są też Julia Żugaj, Patrycja Mołczanow, Cezary Nykiel, Monika Kociołek, Karol Pieszko i Maciej Ejsmont. Grupa przede wszystkim tworzy treści na YouTube'a, działa od grudnia 2020 roku, ich kanał ma obecnie prawie 900 tys. subskrybentów, a opublikowane materiały odtworzono 338 mln razy.

Team X jest też obecny na Instagramie (ma tam 349 tys. obserwujących) i TikToku (222 tys. obserwujących).

Wizerunek członków Team X znalazł się na opakowaniach płatków śniadaniowych Yummer's i soków firmy Excellence, które pod koniec ub.r. wprowadzono do sprzedaży w sklepach Biedronka. W styczniu i lutym zaplanowano cztery turnusy zimowisk z udziałem Team X, ich sprzedaż jest prowadzona w internecie.

Ponadto Team X we własnym sklepie internetowym sprzedaje ubrania, kosmetyki i gadżety. W ub.r. opublikował serię piosenek i teledysków, w lutym i marcu zaplanowano trzy koncerty pod hasłem "Team X-mas".

Dołącz do dyskusji: Leksiu o rozmowie nt. seksu z nastolatką: przepraszam, nie wiedziałem, że jest nieletnia, sama zaproponowała randkę

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adamo023
Dramat, że tacy ludzie są idolami dzisiejszej młodzieży, a mówię to jako osoba, która nie ma nawet 30 lat... Smutne i dramatyczne zarazem.
odpowiedź
User
Banan
Kto stoi za tymi patologiami możecie zobaczyć na tym filmie - https://youtu.be/QINEBCk7_ZU
odpowiedź
User
hehe
Skoro sama zaproponowala mu randke to znaczy ze podpuscili chlopaka (zeby teraz moc to wykorzystac), a on dal sie zlapac jak napalony nastolatek.
odpowiedź