SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdynia zrywa współpracę z Leroy Merlin

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zdecydował, że miasto rozwiązuje współpracę ze sklepem Leroy Merlin na Karwinach dotyczącą gospodarowania wodami opadowymi. - Głęboko potępiam decyzję kierownictwa firmy Leroy Merlin oraz pozostałych spółek Groupe Adeo o pozostaniu na rynku rosyjskim i nie widzę możliwości kontynuacji naszej współpracy - uzasadnił.

Od listopada ub.r. sklep Leroy Merlin na Karwinach był zaangażowany w promocję miejskich dotacji na gospodarowanie wodami opadowymi. W sklepie były dystrybuowane ulotki informacyjne na temat małej retencji oraz wspomnianego dofinansowania, a także skorzystać z porad personelu w tej sprawie.

W czwartek urząd miejski Gdyni poinformował, że umowa została rozwiązana. Zdecydował o tym prezydent miasta Wojciech Szczurek „w związku z brakiem wyraźnych działań Leroy Merlin wobec agresji Rosji na niepodległą Ukrainę”.

- Na bestialstwo Rosjan w Ukrainie nikt nie może pozostać obojętnym. Na wszelkie sposoby musimy okazywać solidarność z narodem ukraińskim. Jakakolwiek działalność biznesowa prowadzona dzisiaj z Rosją jest formą legitymizacji i akceptacji jej zbrodniczej polityki oraz wsparciem finansowym tych działań - podkreślił Wojciech Szczurek w liście do Leroy Merlin.

- Dlatego głęboko potępiam decyzję kierownictwa firmy Leroy Merlin oraz pozostałych spółek Groupe Adeo o pozostaniu na rynku rosyjskim i nie widzę możliwości kontynuacji naszej współpracy - podkreślił.

Leroy Merlin pozostaje w Rosji

Leroy Merlin jest krytykowany i bojkotowany w wielu krajach, po tym jak w połowie marca właściciel firmy - francuska grupa Adeo - ogłosił, że nie zamierza wycofać się z rynku rosyjskiego. Co więcej, koncern zapowiedział, że chce poszerzyć swoją działalność w tym kraju.

Współpracę reklamową z Leroy Merlin zawiesili youtube’owy Kanał Sportowy oraz architekt Krzysztof Miruć, ambasador marki, a stacja HGTV wstrzymała emisję wszystkich programów o tematyce wnętrzarskiej, które sponsorował Leroy Merlin.

Współpracę reklamową z firmą zerwało też Polskie Radio, które zdecydowało, że nie będzie dłużej emitować spotów tej sieci sklepów.

Dołącz do dyskusji: Gdynia zrywa współpracę z Leroy Merlin

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicko
Brawo!!!
odpowiedź
User
Sebastian
Dobry ruch.
odpowiedź
User
Zdzisław Grudzień
Dwa artykuły przeciwko Leroy Merlin dziennie to za mało jak widać. Ten jest dzisiaj trzeci. Temat jest tak przegrzany, ze zaraz zniknie. Wcześniej oczywiście zniknie mój komentarz.
odpowiedź