SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Leszek Krawczyk kolejnym korespondentem Radia 357 w USA

Do grona zagranicznych korespondentów Radia 357 dołącza Leszek Krawczyk, wieloletni reporter wojenny Telewizji Polskiej - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Będzie to już drugi korespondent internetowej rozgłośni, nadający ze Stanów Zjednoczonych i ósmy dziennikarzem przygotowującym relacje z zagranicy.

Leszek Krawczyk, fot. Radio 357Article

Zadaniem Leszka Krawczyka będzie przygotowywanie korespondencji i komentarzy z USA. Podobnie jak materiały innych zagranicznych korespondentów – będzie można je usłyszeć w serwisach informacyjnych oraz pasmach publicystycznych - m.in. Ranku i Popołudniówce 357.

- Gdy świat obserwuje ruchy Stanów Zjednoczonych, chcemy być jak najbliżej decyzji, które zapadają w Waszyngtonie. Po to, by relacjonować je słuchaczom z pierwszej ręki. To słuchacze finansują nasze radio - rewanżujemy się treściami na najwyższym poziomie, dotyczy to także wiadomości z kraju i ze świata. Leszek świetnie zna tematykę międzynarodową, w tym również wojenną i bardzo się cieszę, że jest z nami - komentuje Ewa Koch, koordynująca prace newsroomu Radia 357.

Krawczyk przez wiele lat był reporterem „Wiadomości" TVP, dla których relacjonował m.in. rosyjską inwazję na Gruzję w 2008 roku, interwencję NATO w Afganistanie jak i wydarzenia Arabskiej Wiosny w Egipcie, Syrii i Libanie. W 2014 roku relacjonował pierwszą inwazję Rosjan na Ukrainie z Kijowa, Doniecka i Mariupolu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W latach 2014-2016 Leszek Krawczyk był szefem Biura Telewizji Polskiej w Waszyngtonie, współpracował również z telewizją Wirtualnej Polski. - Radio 357 to fantastyczny zespół, nie tylko doświadczonych dziennikarzy, ale dobrych ludzi. W czasie pierwszego spotkania na Żoliborzu Kuba Strzyczkowski zaproponował mi gołąbki, własnej roboty - mówi nam Leszek Krawczyk. - W relacjach ze Stanów Zjednoczonych będziemy stawiać na mobilność. Sprzęt radiowy jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, dlatego zamierzam zabierać słuchaczy w podróż na ulice Chicago, Nowego Jorku czy Waszyngtonu - dodaje.

21 osób w newsroomie - w tym 15 reporterów i korespondentów

Krawczyk to drugi już korespondent Radia 357 w USA - Żaneta Auler relacjonuje wydarzenia z Los Angeles. Oprócz tej dwójki korespondencje dla internetowej rozgłośni przygotowują także: Dominika Giordano (z Japonii), Artur Kieruzal (Wielka Brytania), Karolina Markiewicz (nadaje z Grecji), Piotr Pogorzelski (Ukraina), Monika Trętowska (z Kanady) oraz Agnieszka Wyszomirska (Australia). Relacje korespondentów można usłyszeć min. w magazynie o sprawach międzynarodowych autorstwa Michała Żakowskiego „Na dachu świata" - w niedziele od 14:00 do 16:00.

Radio 357 wystartowało z regularnymi serwisami informacyjnymi w marcu 2021 roku. Są nadawane w dni powszednie 6 razy dziennie: rano (7:00, 8:00, 9:00) i popołudniu (16:00, 17:00, 18:00). Przygotowuje je zespół newsroomu liczący obecnie 21 osób: reporterów, korespondentów, serwisantów oraz redakcję sportową.

Radio 357 to internetowa stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke. Na początku kwietnia zespół uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3 tys. odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4 tys. godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Rozgłośnia utrzymuje się z wpłat słuchaczy.

Aktualnie ponad 43 tys. patronów przekazuje ponad 801 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. W sumie wpłacili stacji ponad 11,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Leszek Krawczyk kolejnym korespondentem Radia 357 w USA

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
Miło patrzeć i przede wszystkim słuchać jak to radio się rozwija. I pomyśleć, że większość tych ludzi mogła dalej rozwijać Trójkę. Ale trujka "wymiata". Zaczynają LPT prowadzone przez tego pożal się Boże, prymitywa ciechana. R357 - dobrze, że jesteś ;-)
odpowiedź
User
Miało być nic, a jest wszystko
Wielkie gratulacje dla Zespołu i Patronów za stworzenie i rozwijanie świetnego radia.
odpowiedź
User
Amelia rympał
Radio internetowe ma swoich korespondentów zagranicznych?aż dwóch w jednym kraju.?skandal, Amy w trujce jednego kumatego propagandysta nie możemy znaleźć. Skandal, opodatkować!
odpowiedź