SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LG Electronics z rekordowym przychodem w III kw. Dział mobile z mniejszą stratą

Firma LG Electronics opublikowała swoje najnowsze wyniki finansowe. Pod względem przychodu udało się jej osiągnąć najlepszy wynik za III kwartał w historii. Wzrósł też zysk operacyjny. To efekt dobrych wyników osiągniętych przez działu sprzętu AGD, domowej rozrywki i rozwiązań biznesowych, przy jednoczesnym zmniejszeniu strat działu Mobile Communications.

LG G8X ThinQArticle

Wartość skonsolidowanych przychodów LG w III kwartale sięgnęła rekordowego za ten okres poziomu 13,15 mld USD (15,7 bln KRW), a zysk operacyjny wyniósł 654,4 mln USD (781,4 mld KRW).

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, sprzedaż wzrosła o 1,8%, a zysk operacyjny był wyższy o 4,4%.

Dział LG Home Appliance & Air Solution, ze względu na dobre wyniki w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie, odnotował najwyższą wartość sprzedaży w III kwartale, wynoszącą 4,46 mld USD (5,33 bln KRW), co odpowiada wzrostowi o 10% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W porównaniu do III kwartału roku 2018, dochód operacyjny wzrósł o 3,8%, osiągając wartość 359,2 mln USD (428,9 mld KRW), co jest wynikiem zwiększonej sprzedaży, przeprowadzanej redukcji kosztów, a także niższych cen surowców.

Dział LG Home Entertainment osiągnął kwartalne przychody w wysokości 3,24 mld USD (3,87 bln KRW), wyższe o 3,5% w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2018, co stanowi odzwierciedlenie dobrych wyników sprzedaży w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Chociaż z powodu silnej konkurencji na rynku oraz mniej korzystnych kursów walut, w porównaniu do roku ubiegłego dochód operacyjny lekko zmniejszył się do 266,3 mln USD (318 mld KRW), jednak dobre wyniki sprzedaży produktów premium, takich jak telewizory OLED, pozwoliły na osiągnięcie dobrej kwartalnej marży operacyjnej wynoszącej 8,2%.

Dział Mobile Communications odnotował wartość sprzedaży 1,27 mld USD (1,52 bln KRW). Dzięki zwiększeniu wydajności produkcji oraz redukcji kosztów, w porównaniu do poprzedniego kwartału zmniejszono stratę operacyjną, która wyniosła 135 mln USD (161,2 mld KRW).

Ze względu na zwiększoną sprzedaż systemów inforozrywki, dział LG Vehicle Component Solutions uzyskał kwartalne przychody w wysokości 1,12 mld USD (1,34 bln KRW), o 14% wyższe niż w III kwartale ub.r. Wyższe koszty przygotowywania masowej produkcji związane z nowymi projektami przyczyniły się do powstania straty operacyjnej wynoszącej 50,3 mln USD (60,1 mld KRW).

Dział LG Business Solutions, dzięki zwiększeniu sprzedaży wyświetlaczy komercyjnych oraz modułów solarnych, w III kwartale odnotował wartość sprzedaży 585,2 mln USD (698,7 mld KRW), co oznacza wzrost o 21,2% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W wyniku zwiększenia produktywności oraz sprzedaży, dochód operacyjny wzrósł o 90% w skali roku, osiągając wartość 55,9 mln USD (66,8 mld KRW).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LG Electronics z rekordowym przychodem w III kw. Dział mobile z mniejszą stratą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl