SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

LG pokazuje telewizory ThinQ ze sztuczną inteligencją

Podczas targów CES 2018 w Las Vegas firma LG Electronics zaprezentuje swoje nowe telewizory OLED i Super UHD, oferujące funkcje sztucznej inteligencji ThinQ oraz zaawansowany procesor obrazu.

Article

Dzięki sztucznej inteligencji wbudowanej w telewizor LG, użytkownicy mogą dawać polecenia głosowe bezpośrednio do mikrofonu pilota i w ten sposób korzystać z udogodnień, jakie oferuje asystent głosowy.

Telewizory LG ThinQ pełnią też funkcję centrum sterowania inteligentnym sprzętem AGD. Dzięki temu użytkownik może kontrolować pracę urządzeń wyposażonych w AI, które można podłączyć do telewizora poprzez sieć Wi-Fi lub interfejs Bluetooth, np. automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy czy głośniki.

Nowy procesor obrazu LG α (Alpha) 9, będący sercem telewizorów LG OLED, pozwala natomiast na dalsze udoskonalenie jakości obrazu. Modele LG Super UHD z matrycą Nano Cell zostały wyposażone w podświetlenie FALD (Full-Array Local Dimming), dzięki któremu możliwe jest odwzorowanie głębszej czerni, bogatszych kolorów oraz wyraźniejszych detali w ciemniejszych obszarach.

Najnowsza linia telewizorów LG Smart TV, która obejmuje zarówno modele OLED, jak i Super UHD, została wyposażona w funkcje LG ThinQ, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika dzięki technologii DeepThinQ. W ten sposób nowe telewizory LG są w stanie zaoferować obsługę opartą na inteligentnym sterowaniu głosowym oraz łatwiejsze podłączanie dodatkowych urządzeń. Uproszczony proces konfiguracji pozwala także szybko podłączać do telewizora konsole do gier oraz zewnętrzne systemy soundbar. Wypowiadając do mikrofonu pilota polecenia głosowe, takie jak "pokaż wszystkie filmy z udziałem tego aktora" lub "pokaż filmy o jodze" użytkownicy mogą wyszukiwać informacje, zdjęcia lub materiały wideo o określonej tematyce.

Telewizory LG z funkcjami sztucznej inteligencji ThinQ współpracują z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG), dzięki czemu możliwe jest przekazywanie informacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik może wydawać polecenia, takie jak "znajdź ścieżkę dźwiękową tego filmu" lub "wyłącz telewizor po zakończeniu tego programu", bez konieczności powtarzania jego tytułu lub podawania określonej godziny.

Główną innowacją zastosowaną w procesorze LG α (Alpha) 9 jest czterostopniowa redukcja szumów, która w porównaniu do standardowych metod obejmuje dwa razy więcej etapów. Dzięki algorytmowi, redukcja szumów przebiega płynnie, pozwalając na lepsze stopniowanie odcieni i sprawiając, że obraz ze zniekształceniami staje się wyraźniejszy. Z kolei ulepszony algorytm korekcji siedmiokrotnie zwiększa precyzję współrzędnych kolorów podstawowych, dzięki czemu wyświetlane treści maja być bardziej realistyczne. Procesor α (Alpha) 9 został przystosowany do przetwarzania obrazu transmitowanego w technologii HFR. Oznacza to, że pozwala na przesyłanie 120 klatek na sekundę.

Dzięki połączeniu panelu Nano Cell, podświetlenia FALD oraz procesora α (Alpha) 7, telewizory LG Super UHD z oferty na rok 2018 pozwalają na odwzorowanie głębszej czerni, uzyskanie wyższej jakości obrazu, bogatszych detali w cieniach, precyzyjnych kolorów, a także szerokich kątów widzenia.

Podświetlenie FALD, które zostało zaimplementowane w tegorocznych modelach telewizorów LG Super UHD, to panel o zwiększonej gęstości rozmieszczenia modułów na całej powierzchni ekranu. W odróżnieniu od podświetlenia krawędziowego, zastosowana przez LG technologia umożliwia niezależne sterowanie poszczególnymi modułami podświetlenia LED. Dzięki temu ograniczono poświatę wokół jasnych obszarów, a zwiększono kontrast.

Telewizory OLED i Super UHD przygotowane przez LG na rok 2018 zostały wyposażone także w technologię 4K Cinema HDR. Najnowsze modele LG są zgodne z formatami HDR, od Dolby Vision, po HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma), jak również umożliwiają wyświetlanie obrazu przygotowanego w technologii Advanced HDR by Technicolor. Dzięki opracowanemu przez LG algorytmowi odwzorowania odcieni (Enhanced Tone Mapping Algorithm), telewizory przetwarzają obraz HDR w sposób dynamiczny, klatka po klatce. Ponadto modele z nowej linii zostały wyposażone w technologię Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie obiektowego dźwięku przestrzennego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LG pokazuje telewizory ThinQ ze sztuczną inteligencją

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fifi
Philips wyciął mega numer i zaprezentował model 65PUS8102 - z 144 strefami za trochę więcej niż 7 tysięcy zł. Ile ten LG opisywany w artykule ma stref? Rozumiem, że chodzi o telewizor na matrycy LED, nie OLED? Trochę mało danych by porównać do innych rynkowych egzemplarzy..
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing