SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LG w II kw.: przychody w górę, spadł zysk, rekord sprzedaży smartfonów

Firma LG Electronics zaprezentowała swoje wyniki finansowe za II kwartał bieżącego roku. Koreański producent zanotował rekordową w swojej historii sprzedaż smartfonów.

LG w II kw.: przychody w górę, spadł zysk, rekord sprzedaży smartfonów

W II kwartale bieżącego roku przychody LG wzrosły o 10,1% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i wyniosły 13,58 miliarda dolarów.

Zysk operacyjny wyniósł 426,92 miliona dolarów, a zysk netto - 139,04 miliona dolarów. To nieco niższe wyniki niż przed rokiem, ale jednocześnie zdecydowanie wyższe od uzyskanych we wcześniejszych trzech miesiącach.

 

Dział LG Home Entertainment odnotował przychody na poziomie 4,91 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 6,4% w porównaniu z I kwartałem bieżącego roku i niemal identyczny wynik jak w II kwartale 2012 roku. Zysk operacyjny w II kwartale wyniósł 95,37 miliona dolarów, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym niż w poprzednim kwartale, ale gorszym niż w analogicznym kwartałem 2012 roku.

Dział LG Mobile Communications miał 2,78 miliarda dolarów przychodów, co stanowi wzrost o 34,5% w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku. Firma sprzedała 12,1 miliona smartfonów (wzrost o 112% r/r i o 17% kw./kw.), ustanawiając tym samym swój nowy kwartalny rekord sprzedaży. Zysk operacyjny wzrósł rok do roku i wyniósł 54,37 miliona dolarów, ale zmalał w porównaniu z I kwartałem br., głównie za sprawą słabszego popytu na rynku koreańskim, niższej średniej ceny sprzedaży, a także wyższych inwestycji marketingowych.

Dział LG Home Appliance zanotował najwyższe wpływy w swojej historii - 2,84 miliarda dolarów (wzrost o 10,9% r/r). Stało się tak głównie za sprawą lepszych wyników sprzedaży w USA oraz na rynkach rozwijających się - w Chinach i Ameryce Łacińskiej. Zysk operacyjny wyniósł 107,84 miliona USD i wzrósł w porównaniu z ubiegłym kwartałem, ale zmalał rok do roku w wyniku zwiększonych inwestycji R&D.

Również rekordowe przychody - w wysokości 1,55 miliarda dolarów (wzrost o 18,4% r/r o 42,5% kw./kw.) - odnotował dział LG Air Conditioning and Energy Solutions. Zysk operacyjny wyniósł 152,41 miliona USD i wzrósł zarówno w porównaniu z ubiegłym kwartałem, jak i analogicznym okresem 2012 roku. Marża operacyjna wzrosła do 9,9%.

  • Więcej informacji:
  • LG
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LG w II kw.: przychody w górę, spadł zysk, rekord sprzedaży smartfonów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miczko
Przy obecnej sytuacji na rynku, wzrost w segmencie telefonów powinien cieszyć. Konkurencja jest bardzo duża, a widać że LG nadąża i chce być za jakiś czas liderem w sprzedaży smartfonów w segmencie do 1500 zł.
odpowiedź