SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LG wdraża strategię Zero Carbon 2030, o połowę zredukuje emisję CO2

LG Electronics do 2030 roku zmniejszy o 50 proc. emisję dwutlenku węgla w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Article

LG w najbliższych latach zamierza obniżyć emisję CO2 w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie z prawie 2 milionów ton odnotowanych w roku 2017 do 960 tys. ton pod koniec roku 2030.

Aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla podczas procesów produkcyjnych, firma będzie zwiększać wykorzystanie wysoko wydajnych instalacji produkcyjnych oraz technologii, opracowywanych z myślą o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

LG stawia na redukcję emisji CO2    

LG będzie rozbudowywać instalacje z odnawialnymi źródłami energii wykorzystując rozwiązania z dziedziny energetyki słonecznej. Koncern będzie używać własnych produktów z oferty dla przedsiębiorstw, takich jak agregaty chłodnicze o wysokiej sprawności czy systemów zarządzania energią EMS (Energy Management Systems).

Zgodnie z planem czystego rozwoju, CDM (Clean Development Mechanism), firma LG planuje uzyskiwać jednostki poświadczonej redukcji emisji CER (Certified Emission Reduction). Perspektywiczne inicjatywy CDM promują czysty rozwój w krajach rozwijających się, umożliwiając firmom zobowiązanym do redukowania emisji dwutlenku węgla wdrażanie projektów w takich krajach, wykorzystując własny kapitał i technologie.

Takie projekty mają kluczowe znaczenie dla uzyskania jednostek CER, które są przyznawane w ramach Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCC) po przeprowadzeniu dokładnej oceny.  Do końca roku 2018, dzięki inicjatywom CDM LG uzyskała 340 tys. ton jednostek CER.

- Nasze zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatu jest niezachwiane. Kolejne kroki LG mające na celu konsekwentne zmniejszanie emisji dwutlenku węgla w miejscach pracy na całym świecie, jak również wdrażanie w zakładach produkcyjnych licznych projektów CDM zgodnie z postanowieniami UNFCC, odzwierciedlają nieustanne zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska - komentuje Lee Young-jae, wiceprezes ds. ochrony środowiska w LG Electronics.

Dołącz do dyskusji: LG wdraża strategię Zero Carbon 2030, o połowę zredukuje emisję CO2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl