SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Lidl musiał wycofać swoje lody Ballino, bo ich opakowania są zbyt podobne do lodów Grycan

Firma Lodziarnie Firmowe, producent lodów Grycan, złożyła pozew przeciw Lidlowi, zarzucając mu sprzedawanie lodów własnej marki Ballino w opakowaniach podobnych do lodów Grycan. Sąd zdecydował, że lody Ballino muszą zostać wycofane ze sprzedaży. Lidl przekonuje, że producent lodów Grycan nie może monopolizować oznaczeń na ich pudełkach.

Article

W ub.r. w sklepach Lidl były dostępne lody Grycan. Pod koniec roku sieć zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży lody własnej marki Ballino.

Spółka Lodziarnie Firmowe, producent lodów Grycan, skierowała tę sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie. Uważa, że lody Ballino mają bardzo podobne opakowania jak lody Grycan i w sklepach Lidl były umieszczone w tych samych miejscach, w których poprzednio były jej lody. Ponadto w przeciwieństwie do lodów Grycan zawierają gluten, więc ich opakowania mogły wprowadzać odbiorców w błąd.

Sąd nakazał Lidlowi wycofanie lodów Ballino ze sprzedaży do czwartku do godz. 13 i zajęcie ich przez komornika. W sumie zabezpieczono 46 tys. opakowań.

Lodziarnie Firmowe być może będą domagały się odszkodowania od Lidla. Firma zaznaczyła, że zależy to od tego, jak w obecnej sytuacji zachowa się sieć sklepów.

Lidl Polska w oświadczeniu podkreślił, że lody lody Ballino są należycie oznaczone, ich opakowania wskazują, że to marka własna firmy. - W sprzedaży dostępne są setki produktów, a podążając za najnowszymi trendami rynek ma tendencje do przenikania i wykorzystywania tych samych kodów znaczeniowych na opakowaniach (np. umieszczenie gałki lodu na opakowaniu lodów). Nikt takich oznaczeń nie może zmonopolizować i każdy może je stosować na opakowaniach swoich produktów - uważa sieć sklepów.

Lid stwierdził też, że nie dostarczono mu postanowienia sądu w tej sprawie, a wcześniej nie mógł odpowiedzieć na zarzuty Lodziarni Firmowych.

- W postępowaniu zabezpieczającym nie było też konieczne udowadnianie roszczenia a jedynie jego uprawdopodobnienie. Stąd też postanowienie Sądu nie przesądza o wyniku ewentualnego procesu - oceniła sieć sklepów. - Zwracamy przy tym uwagę, że nawet w takich okolicznościach Sąd oddalił w części kierowany przeciwko nam wniosek o zabezpieczenie, można więc założyć, że już nawet na tym etapie musiał więc uznać, że nie zostały uprawdopodobnione w części stawiane nam zarzuty. Po doręczeniu nam postanowienia Sądu w sposób przewidziany prawem podejmiemy stosowne działania prawne - zapowiedziała.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lidl musiał wycofać swoje lody Ballino, bo ich opakowania są zbyt podobne do lodów Grycan

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yes!
Brawo!
17 10
odpowiedź
User
Wladza
To cholerne niemiaszki !
13 12
odpowiedź
User
sdf
Niech zmienią te opakowania. Co prawda lodów z Lidla nie jadłem, ale na dobre lody Grycana nie udało mi się trafić. Z pierwszej lepszej budki są lepsze.
13 8
odpowiedź
User
Edi
Bezczelność Lidia! Jestem.oburzona , jak można tak perfidnie wykorzystać Polska firmę ! Podszyć się pod Grycana i zarabiać miliony....i mieć w d...pie czy splajtuje Grycan...Niemiecka pazernosc i oszustwo! Nie lubię już Lidia, na pewno bardzo ogranicze tam zakupy. Jestem za Polskimi rodzimymi Firmami!
12 12
odpowiedź
User
agula
No coż, opakowanie jest podibne do lodow Grycan i moze byc mylace. Z drugiej strony na opakowaniu jest napisae kto jest producentem. Wystarczy przeczytac.
12 8
odpowiedź