SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tysiące pracowników, tysiące historii” - Lidl znów reklamuje się jako pracodawca (wideo)

Lidl Polska rozpoczął kolejną kampanię, w której promuje się jako atrakcyjny pracodawca. Akcja jest prowadzona pod hasłem „Tysiące pracowników, tysiące historii”. Firma podkreśla, że przez rok podwyższyła pensje o 9 proc. i zapowiada zatrudnienie tysiąca nowych pracowników.

Article

W spotach z kampanii kilkoro pracowników Lidla opowiada, jak trafiło do tej firmy. Katarzyna prowadziła gospodarstwo rolne, zdecydowała się przekazać je synowi i zatrudniła się w Lidlu. Bliźniacy Damian i Mateusz zostali zatrudnieni w tym samym centrum dystrybucyjnym, natomiast Michał pracujący w centrali firmy na 18 miesięcy przeniósł się do USA i pracował przy jej ekspansji na tamtejszym rynku.

Wszyscy bohaterowie podkreślają zalety pracy w Lidlu, reklamy kończą się hasłem „Więcej na radość z życia”, które od wiosny ub.r. jest głównym sloganem reklamowym firmy.

 

- Lidl Polska to stabilny i solidny pracodawca. Cenimy każdą osobę zatrudnioną w strukturach Lidl Polska, dlatego oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wysokie wynagrodzenie i szereg dodatkowych benefitów. Cenimy talenty i pozwalamy im się rozwijać - podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager w firmie. - Oferujemy szereg szkoleń, a ścieżka rozwoju jest jasna i wspólnie ustalana. 55 proc. awansów to awanse wewnętrzne, a co warte podkreślenia 70 c.pr stanowisk menedżerskich zajmują kobiety - dodaje.

 

Lidl: ile zarabiają pracownicy, plany zatrudnienia tysiąca nowych osób

Firma w komunikacie prasowym wylicza, że od marca br. zarobki w niej wynoszą średnio o 9,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Początkujący pracownicy zarabiają od 3 100 zł do 3 850 zł brutto (w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia), po roku zatrudnienia stawki rosną do przedziału3 250 zł - 4 050 zł brutto, a po dwóch latach do 3 450 zł - 4 350 zł brutto.

Z kolei menedżer sklepu początkowo zarabia od 4 400 zł do 5 000 zł, po roku pracy - od 5 000 do 5 500 zł, a po dwóch latach - od 6 300 do 6 800 zł (wszystkie kwoty brutto). Natomiast operator wózka widłowego w jednym z 11 centrów logistycznych Lidla otrzymuje od 4 050 zł brutto na początku zatrudnienia, a od 4 900 zł brutto po trzech latach zatrudnienia.

 

Lidl Polska jako pracodawca reklamuje się od trzech lat. Poprzednią dużą kampanię dotyczącą tej tematyki przeprowadził jesienią ub.r.

Firma podaje, że obecnie pracuje w niej ponad 20 tys. osób, a w najbliższym czasie chce zatrudnić kolejny tysiąc.

 

Działania reklamowe Lidla obejmują m.in. telewizję oraz internet. Za kreację nowej kampanii odpowiada agencja LuckyYou, a za planowanie i zakup mediów - dom mediowy Havas Media.

Według danych Kantar Media w pierwszej połowie br. cennikowe wydatki reklamowe Lidl Polska w mediach pozainternetowych wyniosły 434,83 mln zł, o 15,7 proc. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Tysiące pracowników, tysiące historii” - Lidl znów reklamuje się jako pracodawca (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
+ za ujawnienie widełków zatrudnienia, tak powinno być wszędzie !
odpowiedź
User
Ser
Jak tam idzie płacenie podatku CIT
odpowiedź
User
sammler
Nie lubię kupować w Lidlu. Za każdym razem, gdy tam wchodzę, mam wrażenie, że trafiłem do obozu pracy. A sprawę pogarszają jeszcze te słuchawki... Przykro mi, ale tak właśnie jest. I nie chodzi wcale o to, że główny konkurent (owad) jest pod tym względem lepszy, bo tam z kolei panuje typowe polskie "jakoś to będzie".
odpowiedź