SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Liga w Canal Plus a skróty w Polsacie?

W sezonie 2003/04 rozgrywki ligowe będzie pokazywać Canal Plus w systemie kodowanym

W sezonie 2003/04 rozgrywki ligowe będzie pokazywać Canal Plus w systemie kodowanym. Firma Sports Five, która posiada prawa do skrótów wszystkich spotkań, próbowała je sprzedać telewizji otwartej. Do ostatnich chwil toczyły się rozmowy z Polsatem.
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
więcej informacji
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

 

 Pięcioletnia umowa PZPN z Canal Plus będzie obowiązywać jeszcze przez dwa sezony. Przez pierwsze dwa lata stacja wpłacała do kasy związku po ok. 20 mln dolarów, a te pieniądze, po odjęciu kosztów własnych, PZPN dzielił między kluby. Przed startem ubiegłego sezonu, Canal Plus stwierdził, że wobec wewnętrznych trudności finansowych nie może aż tyle płacić i jednostronnie zmniejszył kwotę do ok. 12 mln dolarów. Kluby się wzburzyły, jednak PZPN przekonał je, że nie ma alternatywy i trzeba się zgodzić na niższe wpływy. Podpisano stosowny aneks do umowy. Ostatniej zimy mówiło się nawet o tym, że Canal Plus zechce jeszcze o połowę zmniejszyć swoje wypłaty - do 6 mln dolarów za sezon, a nawet zerwać współpracę. Władze stacji zdementowały jednak tę plotkę i zapowiedziały, że wywiążą się z kontraktu obowiązującego do lipca 2005 roku.

Canal Plus będzie pokazywał ligę w podobny sposób, jak poprzednio. Mecze będą transmitowane w pasmie głównym lub niebieskim. Kibice obejrzą w każdej weekendowej kolejce po trzy mecze na żywo, w piątek, sobotę i w niedzielę. Podsumowanie piątkowych i sobotnich spotkań nastąpi w sobotnim wydaniu "Ligi+", którą będą prowadzili Andrzej Twarowski i Paweł Zarzeczny. Po niedzielnym meczu, w magazynie "Liga+ Extra", zostanie podsumowana cała kolejka. Można będzie zobaczyć skróty wszystkich spotkań. Ocenią je specjalni goście, a Wit Żelazko zajmie się kontrowersjami.

Rok temu, TVP, Polsat i TVN nie były zainteresowane kupnem 5-minutowych skrótów ze wszystkich meczów i połączeniem ich w magazyn ligowy, który mógłby być transmitowany w niedzielę wieczorem w telewizji otwartej. Sports Five był wtedy skłonny sprzedać pakiet na cały sezon za ok. 500 tys. złotych. Jeśli nie pieniądze stanęły na przeszkodzie do pokazywania ligi, to co? Z wypowiedzi osób odpowiedzialnych w tych stacjach wynika, że brak przekonania, iż kupują towar wartościowy. Dwie z trzech telewizji mogłyby zaryzykować pod warunkiem, że dostaną te skróty za darmo.

Jak się dowiedzieliśmy, obecnie zainteresowany kupnem skrótów był Polsat. W chwili, gdy oddawaliśmy ten tekst do druku, negocjacje trwały. Szefowie Canal Plus analizowali propozycję Polsatu - cenę i godziny, w których magazyn ligowy mógłby być nadawany. Polsat chciał go pokazywać w niedzielę wieczorem.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Liga w Canal Plus a skróty w Polsacie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl