SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Zdrowia udostępniło aplikację ułatwiająca komunikację ukraińskim pacjentom

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w czwartek aplikację LikarPL, która ma ułatwić porady lekarskie dla obywateli Ukrainy. Umożliwi ona szybką diagnozę stanu zdrowia pacjenta, ale także ułatwi komunikację między pacjentem i lekarzem, który nie posługuje się językiem ukraińskim.

Article

Aplikacja składa się z dwóch modułów: dla pacjenta i dla lekarza. Ministerstwo Zdrowia od wczoraj udostępnia ją na swojej internetowej stronie. W części „dla pacjenta” znajduje się specjalny formularz, do którego należy wpisać podstawowe dane o stanie zdrowia. Pozwoli to lekarzowi przygotować się do konsultacji medycznej. Ankietę można wypełnić na komputerze lub telefonie, dostępna jest w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim oraz angielskim.

Po wypełnieniu formularza trzeba zapamiętać lub zapisać jego indywidualny numer, który pacjent poda lekarzowi przed konsultacją medyczną. Na podstawie podanych danych aplikacja odszuka wypełniony formularz. Można go również pobrać i wydrukować. Formularz jest dostępny w języku ukraińskim, polskim oraz angielskim.

Moduł „dla lekarza” jest z kolei wykorzystywany podczas wizyty. Dzięki aplikacji w czasie konsultacji medycznej język ukraiński/rosyjski będzie tłumaczony na język polski, a z kolei język polski na język ukraiński/rosyjski. Gdy pacjent będzie mówił po ukraińsku, lekarz otrzyma transkrypcję w języku polskim i odwrotnie: gdy medyk będzie wykorzystywał język polski, pacjent otrzyma transkrypcję w języku ukraińskim.

Zarówno formularz, jak i transkrypcja rozmowy będą mogły być wygenerowane do pliku pdf i wydrukowane. Wygenerowany plik będzie dostępny w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim oraz angielskim.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Zdrowia udostępniło aplikację ułatwiająca komunikację ukraińskim pacjentom

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciasny Wiesiek
Zeby tak dbali o polskich pacjentow,ktorzy latami placa skladki NFZ i miesiacami nie moga sie dostac do lekarzy,oraz sa przesuwane operacje lub zabiegi . .
odpowiedź