SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Linie lotnicze KLM zastąpią pociągiem samolot

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM w miejsce jednego z lotów na trasie Bruksela-Amsterdam wprowadzą kurs pociągu. Zmiana wejdzie w życie w marcu przyszłego roku. W ten sposób KLM chce ograniczać liczbę lotów na krótkich trasach w myśl strategii „Fly responsibly” (lataj odpowiedzialnie).

Article

Od 29 marca 2020, część pasażerów KLM zamiast polecieć, pojedzie pociągiem. Jest to pierwszy krok w ramach długoterminowego planu ograniczenia liczby lotów na krótkich trasach, który linie KLM realizują wspólnie z przewoźnikami kolejowymi - Thalys (przewoźnik, obsługujący przy użyciu pociągów TGV połączenia kolejowe między Holandią, Belgią, Francją i Niemcami) oraz NS Dutch Railways (holenderskie koleje pasażerskie).

Liczba lotów na trasie Bruksela - Amsterdam Schiphol spadnie od marca 2020 z pięciu do czterech. Piąty przejazd na tej trasie zrealizuje Thalys. Według danych KLM, pasażerowie na tej trasie w Amsterdamie przesiadają się na loty międzykontynentalne KLM.

- Transport intermodalny, czyli przewóz obejmujący kilka środków transportu, co w naszym przypadku jest połączeniem pociągu z samolotem, stanowi złożoną i wymagającą działalnością. Kluczowe znaczenie ma szybkość, nie tylko samego przejazdu pociągiem, ale też cały proces transferu na lotnisku. Naszym celem jest maksymalny postęp w obu obszarach. Redukcja częstotliwości lotów między Brukselą, a Amsterdamem z pięciu do czterech dziennie na rzecz pociągu, to dla nas okazja do zdobywania doświadczenia i ciągłego udoskonalania usług Air & Rail - powiedział Pieter Elbers, prezes i dyrektor generalny KLM.

Latać odpowiedzialnie

Decyzja holenderskiego przewoźnika podyktowana jest także ekologią. KLM realizuje strategię „Fly Responsibly” (ang. „lataj odpowiedzialnie”), w ramach której zachęcają swoich klientów do rozważnego wyboru środka transportu w zależności od dystansu podróży. Przewoźnik opowiada się za zastąpieniem lotów krótkodystansowych usługami kolejowymi, przy założeniu, że pociąg spełnia wymogi pasażerów lotniczych pod względem prędkości, niezawodności i komfortu podróży.

Przewoźnik angażuje się także w branżowy plan „Smart and Sustainable”, w ramach którego cały holenderski sektor lotniczy dąży do obniżenia o 35 proc. emisji CO2 do roku 2030.

Holenderskie linie mierzą się również z wyzwaniem ograniczonej przepustowości lotniska bazowego Schiphol w Amsterdamie. Ograniczenia dotyczące pozwoleń na starty i lądowania (tzw. slot) sprawiają, że linie muszą rozważnie zarządzać swoją siatką lotów. Zastępując loty krótkodystansowe usługami kolejowymi, KLM będzie mógł przeznaczać dostępną pulę pozwoleń na loty międzykontynentalne.

Koleje będą pełnić rolę „dowozową” do lotniska tranzytowego Amsterdam Schiphol, a globalna oferta lotów KLM będzie mogła nadal wzbogacać się o szerszy wybór kierunków międzykontynentalnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Linie lotnicze KLM zastąpią pociągiem samolot

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl