SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter
Z ostatniej chwili

Linkedin przed Goldenline, oba serwisy ze spadkami zasięgu

W polskim internecie Linkedin.com notuje dużo wyższą odwiedzalność, zwłaszcza liczbę odsłon i średni czas korzystania przez użytkowników, od Goldenline.pl. W skali roku oba serwisy zanotowały spadki zasięgów.

czekaj...Article

W grudniu ub.r. Linkedin.com odwiedziło 2,3 mln internautów, czyli 8,2 proc. wszystkich użytkowników sieci w Polsce, natomiast Goldenline.pl (należący do Agory) - 2,08 mln użytkowników, co dało 7,4 proc. zasięgu - pokazują wyniki badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Na Linkedin odwiedzający wykonali 14,8 mln odsłon, a każdy spędził tam średnio 7 minut i 6 sekund, natomiast na Goldenline.pl użytkownicy wykonali 7,57 mln odsłon i korzystali przeciętnie przez 2 minuty i 20 sekund.

Linkedin zanotował dużo wyższe statystyki od Goldenline także na komputerach. W grudniu pierwszy serwis miał na tych urządzeniach 1,55 mln użytkowników, 10 mln odsłon oraz 9 minut i 2 sekundy średniego czasu spędzonego przez internautę, a drugi - 1,17 mln użytkowników, 3,83 mln odsłon oraz 2 minuty i 15 sekund przeciętnego czasu korzystania.

W mobile’u przeglądarkowa wersja Linkedin zanotowała 834,8 tys. użytkowników i 4,8 mln odsłon, a aplikacja - 593,4 tys. użytkowników. Natomiast Goldenline.pl w przeglądarkach miało 1,02 mln odwiedzających i 3,75 mln odsłon.

W skali roku Linkedin straciło 0,72 pkt proc. zasięgu (to 8,1 proc. w dół). Jednocześnie liczba odsłon serwisu zmalała aż o 14,9 mln (czyli 50,2 proc.), a przeciętny czas spędzony przez użytkownika - o 7 minut i 47 sekund (52,3 proc.).

Na komputerach przy niewielkim spadku liczby użytkowników serwis osiągnął wzrosty liczby odsłon i średniego czasu korzystania przez odwiedzającego. Natomiast w mobile’u przy wzroście liczby użytkowników stracił większość odsłon (spadek z 20,34 do 4,8 mln) oraz przeciętnego czasu korzystania (z 32 minut i 36 sekund do 2 minut i 46 sekund).

Aplikacja mobilna Linkedin osiągnęła wielokrotny wzrost liczby użytkowników (w grudniu 2017 roku miała ich 95,1 tys.). Przy czym wynika on również ze zmiany metodologii pomiaru ruchu w aplikacjach mobilnych wprowadzonej w grudniu ub.r. w badaniu Gemius/PBI.

Z kolei Goldenline.pl przy spadku zasięgu o 0,48 pkt proc. (czyli 6,1 proc.) zanotowało wzrost liczby odsłon o 576 tys. (8,2 proc.) oraz spadek średniego czasu spędzonego przez użytkownika o 19 sekund (12 proc.).

Serwis wzrost odwiedzalności osiągnął na smartfonach i tabletach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Linkedin przed Goldenline, oba serwisy ze spadkami zasięgu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GB
Nie wiedziałem, że Goldenline to Agora! W takim razie zmykam stamtąd.
odpowiedź