SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lipcowe zmiany liderów

W lipcu Rzeczpospolita objęła prowadzenie w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów.

 

 Na drugiej lokacie znalazła się Gazeta Wyborcza, zwycięzca z maja i czerwca. Zaskakuje niska pozycja Radia ZET, które nie zakwalifikowało się nawet do pierwszej piętnastki najczęściej cytowanych mediów - wynika z raportu  Instytut Monitorowania Mediów.

 Najwięcej nawiązań odsyłało do Rzeczpospolitej, na którą powoływano się 1055 razy. Rzeczpospolita zwyciężyła również w rankingu mediów najczęściej cytowanych poza przeglądami prasy. Na drugie miejsce w ogólnym rankingu spadła Gazeta Wyborcza, ustępując Rzeczpospolitej 39 cytatami. Na trzeciej pozycji znajduje się, podobnie jak miesiąc temu, Życie Warszawy. Natomiast na czwarte miejsce awansowała Gazeta Prawna.

Najczęściej cytowane media
 
Rzeczpospolita - 1055
Gazeta Wyborcza - 1016
Życie Warszawy - 404
Gazeta Prawna  - 104
Fakt - 139
Trybuna - 135
Puls Biznesu - 132
Polityka - 129
Wprost - 118
Super Express - 106
Onet.pl - 84
Newsweek - 79
PR 3 - 76
tok fm - 73
PR 1 - 49

Prasa, zwłaszcza ogólnopolskie dzienniki i tygodniki, okazała w tym miesiącu bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o liczbę cytowań. Dopiero na jedenastym miejscu w ogólnym rankingu znajduje się inne medium: witryna internetowa Onet.pl, która wyprzedza najchętniej cytowane radio PR 3 PR. Do pierwszej piętnastki najbardziej opiniotwórczych mediów należą też TOK FM i PR 1 PR, nie zakwalifikowała się zaś żadna stacja telewizyjna.

Spośród stacji telewizyjnych, najczęściej powoływano się na informacje podawane w TVN 24. Natomiast niespodzianką jest pierwsze miejsce PR 3 PR wśród najczęściej cytowanych stacji radiowych - 76 powołań. Dotychczasowy lider wśród stacji radiowych - Radio ZET zajęło dopiero piąte miejsce (34 cytaty) w rankingu rozgłośni radiowych

Najczęściej cytowano media ogólnopolskie - 4086, zaś media lokalne - 865 razy. W lipcu najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem pozostaje Życie Warszawy. Najwięcej cytatów stanowią informacje z przeglądu prasy; na drugiej pozycji uplasowały się materiały dotyczące polskiej polityki. Bardzo duża liczba cytatów w mediach dotyczyła lustracji - 274. Media poświęciły też uwagę aferom m.in. sprawie związanej z Aleksandrą Jakubowską, aferze paliwowej i związanej z korupcją w PZPN oraz zamachom w Londynie. Wśród mediów, które z największą częstotliwością korzystały z doniesień innych środków masowego przekazu, na pierwszej pozycji uplasował się TVN 24, na drugiej zaś Radio PiN.
 
Najczęściej cytowanym tygodnikiem ogólnopolskim była w lipcu Polityka - wyprzedziła Wprost, dotychczasowego lidera oraz Newsweek. Tygodnik Ozon cytowany był w lipcu 20 razy. Pierwsze miejsce wśród tabloidów przypadło Faktowi, drugie zaś zajmuje Super Express.

Lipcowy raport został oparty na 3916 przekazach mediowych, których autorzy cytowali wiadomości podawane w innych mediach 4951 razy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lipcowe zmiany liderów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl