SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany na liście kanałów w platformie Canal+

Platforma satelitarna Canal+ wprowadziła niewielkie zmiany na swojej liście kanałów. Objęły one informacyjno-publicystyczną TV Republika i religijną stację TBN Polska.

Article

Od 8 marca br. TV Republika jest dostępna na 214 pozycji listy satelitarnych dekoderów (była na 216), natomiast kanał TBN Polska trafił na 216 pozycję (zajmował 221). Oba kanały umieszczono w kategorii „Inne” niedaleko dubli TVP1 HD, TVP2 HD, Polsatu HD, a także stacji Biznes 24, TVP3 Warszawa, Polonia 1 i Tele 5.

Sympatyzująca z Prawem i Sprawiedliwością TV Republika pojawiła się w ofercie nc+ (obecnie Canal+) w 2014 roku. Na początku  była dostępna na „wysokiej” 26 pozycji dekoderów. Później operator przeniósł stację na 216 pozycję. Nadawca apelował do widzów, aby apelowali do nc+ o powrót na atrakcyjną pozycję, ale tak się nie stało.

TBN Polska, związana z amerykańską fundacją Trinity Broadcasting Network nadaje od 2016 roku. Nadaje programy publicystyczne, dokumentalne, muzyczne i animowane dla chrześcijan. Nie tylko katolików, ale także m.in. protestantów.

Układ kanałów Canal+

Pierwszą pozycję na liście kanałów w Canal+ zajmuje TVN. Kanały od 1 do 21 zajmują stacje ogólnotematyczne i najpopularniejsze informacyjne, dalej umieszczono stacje Canal+ (22-38), pozostałe kanały informacyjne (40-47), HBO i Cinemax (48-52), filmowo-serialowe (53-73), dokumentalne (74-89), dziecięce (90-106), sportowe (107-137), rozrywkowo-muzyczne (138-179) oraz inne, erotyczne i zagraniczne (od 180).

Zobacz także: Zmiany na liście kanałów Polsat Box

Wielu abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych narzeka na listy programowe operatorów płatnej telewizji z powodu chaotycznego ułożenia niektórych kanałów. Jedynie wybrane sprzęty pozwalają na własne ustawienia. Często jest to niewygodne i długotrwałe. Pozycja na konkretniej liście zależy od umowy danego kanału z nadawcą.

Czasami kanał, który może zostać wkrótce usunięty z oferty jest przenoszony na koniec listy, aby w razie jego wyłączenia operator nie miał kłopotów z licznymi rezygnacjami abonentów. Udziałowcem Canal+ jest TVN (po fuzji Cyfry+ z n), dlatego TVN zajmuje pierwszy kanał. W Polsat Box „jedynka” przypadła Polsatowi. We wrześniu Polsat umieścił też na 13 pozycji dekoderów kanał Wydarzenia 24, który zastąpił Superstację. 

Dołącz do dyskusji: Zmiany na liście kanałów w platformie Canal+

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TT
Też mi zmiany. Cała lista kanałów powinna zostać gruntownie przebudowana. Gdy była N-ka, to był jako taki porządek. Niestety teraz platformą satelitarną znowu rządzą ludzie z dawnej CYFRY+ (która była znana z bałaganu na liście stacji i różnych dziwnych "wrzutek").
Dlaczego np. dokumentalne Viasaty nie są wśród innych kanałów dokumentalnych? Dlaczego CBS Europa i Stopklatka nie są wśród innych stacji filmowo-serialowych? Przykładów takich niekonsekwencji jest mnóstwo. Śmieszy wyrzucanie wielu stacji na koniec listy (np. AXNy na pozycjach 193, 194 i 195).
odpowiedź
User
TT (c.d.)
Szkoda, że np. UOKiK (czy jakiś inny urząd) nigdy nie zajął się tematem ustalania list kanałów w platformach satelitarnych i kablówkach. Kiepska pozycja na liście bardzo często odbija się na oglądalności danej stacji. Dodatkowo operatorzy zazwyczaj sztucznie blokują (blokada software-owa w tunerach) możliwość zmiany kolejności stacji przez samych użytkowników.
odpowiedź
User
europolitan
Dziwię się, że podstawowe kanały nie są na początku i tak kanały 1-3 powinny być zarezerwowane dla kanałów TVP 1, 2 i 3.
Potem podstawowe kanały TVN i Polsat i tv puls.
odpowiedź