SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe kanały w sieci kablowej Inea

Operator kablowy Inea dołączył do oferty kanały TVP Nauka, Warner TV, Mixtape i Current Time. Ponadto rozszerzył zasięg stacji Boomerang, która teraz wchodzi także w skład tańszego pakietu.

Inea dołączyla m.in. muzyczny kanał MixtapeInea dołączyla m.in. muzyczny kanał Mixtape

Zmiany w ofercie nastąpiły na początku miesiąca. - Od 1 marca klienci telewizji HIWAY w Inea mają dostęp do nowych kanałów. Kanały TVP Nauka (kanał 181) oraz Warner TV (51) są dostępne dla pakietu Classic, natomiast kanały Mixtape (234) i Current Time (277) dla pakietu Start. Rozszerzyliśmy także zasięg kanału Boomerang (103), który od marca jest dostępny w pakiecie Classic - wyjaśnia  Justyna Krasucka, communication & PR Manager sieci kablowej Inea.

Wkrótce Boomerang zmieni nazwę

Kanał TVP Nauka ruszył w październiku 2022 roku. Wchodzi w skład MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja emitująca programy dokumentalne, popularnonaukowe, poświęcone wybitnym naukowcom i zdrowiu jest też dostępna w ofercie wybranych sieci kablowych. Na razie nie dołączyły jej platformy cyfrowe Polsat Box i Canal+.

Należący do Warner Bros. Discovery filmowo-serialowy Warner TV w październiku 2021 roku zastąpił stację TNT. Muzyczny Mixtape działa z kolei od września 2020 roku i emituje teledyski oraz programy poświęcone muzyce hip hop i rap.

W sobotę 18 marca kanał Boomerang zmieni nazwę na Cartoonito. Stacja, która ruszyła w czerwcu 2005 roku, skupiała się wcześniej na emitowaniu starszych kreskówek, znanych z Cartoon Network. Pod nowym szyldem będzie emitować produkcje dla przedszkolaków i ich rodzin.

Przeciwwaga dla propagandy Kremla

Current Time to działający od lutego 2017 roku rosyjskojęzyczny kanał z siedzibą w Pradze, którego twórcami są Głos Ameryki/Radio Wolna Europa. Stacja działa jako alternatywa dla propagandy Kremla. Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę, rosyjskie władze zablokowały kanał w internecie. Niedawno stacja znacząco poszerzyła zasięg w Polsce, trafiając m.in. do sieci UPC i na listę platformy satelitarnej Canal+. Przebywający w Polsce obywatele Ukrainy dobrze posługują się bowiem językiem rosyjskim.

- Dla klientów korzystających z telewizji Inea poza zasięgiem usług światłowodowych udostępniliśmy kanał Current Time. Mamy świadomość, że kanał ten może być ważnym źródłem informacji dla obywateli Ukrainy, dlatego zależy nam, aby dostęp do niego mieli także klienci telewizji Inea, będący poza zasięgiem usług światłowodowych - wyjaśnia Krasucka.

Inea świadczy usługi światłowodowe w 8 województwach i dąży do zwiększenia ich zasięgu. Zaczynała jako operator kablowy w Poznaniu i innych miastach Wielkopolski. Pakiet Start w sieci Inea kosztuje w zależności od lokalizacji 9,90 lub 19,90 zł miesięcznie i obejmuje 71 kanałów. Pakiet Classic to dodatkowe 19,90 zł, a w jego skład wchodzi kolejnych 53 stacji. Warunkiem korzystania z telewizji Hiway jest posiadanie usługi internetu stacjonarnego Inea.

Dołącz do dyskusji: Nowe kanały w sieci kablowej Inea

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Ciekawe kiedy będzie News 24
odpowiedź
User
IPTV to niewypał
Oferta telewizji w INEA jest cenowo mało konkurencyjna w stosunku do innych operatorów (UPC, PolsatBox czy C+).
Jakość streamingu IPTV (HiWay) jest zauważalnie gorsza od klasycznej transmisji DVB-T2 (telewizja naziemna)/DVB-C (cyfrowa kablówka) /DVB-S2 (satelita) -> co jest zresztą typowe dla większości tego typu rozwiązań (przede wszystkim niższy bitrate, powtórna rekompresja sygnału, gorszej jakości kodeki itp.).
odpowiedź