SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany na listach kanałów UPC Polska i Orange

Od piątku Music Box Polska będzie zajmować atrakcyjniejszą pozycję na liście kanałów UPC Polska. Z kolei 20 maja Orange usunie duble kanałów Discovery z listy. - To zmiany wynikające z naszych ustaleń biznesowych z TVN Warner Bros. Discovery - informuje Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Od 28 kwietnia kanał muzyczny Music Box Polska będzie zajmował pozycję 700 na dekoderach Horizon i 4K Box i 775 na sprzętach Mediabox. Do tej pory były to odpowiednio pozycje 723 i 798. Zmiany są więc dla stacji pewnego rodzaju „awansem”. Operator telekomunikacyjny Play, który przed rokiem przejął UPC Polska, dołączył Music Box Polska do podstawowego pakietu telewizyjnego.  - Na ten moment to jedyna zmiana. Jeżeli będziemy planowali kolejne to poinformujemy - tłumaczy biuro prasowe Play/UPC.

W ostatnich miesiącach na antenie stacji pojawili się nowi prezenterzy. Taneczną listę przebojów „Top Dance Chart” prowadzi teraz Daniel Borzewski – piosenkarz, tancerz i influencer. Wydarzenia showbiznesowe i kulturalne śledzi dziennikarka Monika Maszkiewicz w programie „Music Box News”. Ponadto Paweł Tworek w odnowionym formacie programu „Movie Box” przegląda nowości filmowe i serialowe. W Music Box Polska pojawiło się też nowe pasmo „Viva Planet”, które jest adresowane do miłośników muzyki tanecznej przełomu lat 90. i 2000. Z początkiem 2023 roku kanał zrezygnował z emisji satelitarnej i skupia się na dystrybucji w sieciach kablowych i streamingu.

Gorsze pozycje stacji Discovery w Orange

Abonentom IPTV platformy cyfrowej Orange, którzy włączają kanały dokumentalne i przyrodnicze, wyświetla się komunikat, że od 20 maja będą one dostępne jedynie powyżej pozycji 400, czyli w miejscach zarezerwowanych dla tej kategorii. 

Obecnie stacje Warner Bros. Discovery pojawiają się dwukrotnie na liście. Na przykład Discovery zajmuje pozycję 49 i 448. Podobnie jest m.in. z Discovery Science (52 i 452), Animal Planet (54 i 454), Discovery Historia (53 i 450) czy DTX (51 i 453).   

- To zmiany wynikające z naszych ustaleń biznesowych z TVN Warner Bros. Discovery. Nie planujemy większej przebudowy listy kanałów. Uważamy, że jest ona optymalna i klienci przez ostatnie lata zdążyli się do tej listy przyzwyczaić – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Pozycja na liście dekodera dostawcy płatnej telewizji ma wpływ na oglądalność danej stacji. Nadawcy, którzy posiadają swoje platformy, promują własne kanały. Na przykład w Polsat Box „jedynka” przypada Polsatowi. Do sierpnia 2022 roku pierwszą pozycję w Canal+ zajmował TVN. Miejsce stacji zajął jednak wtedy Canal+ Family. Część operatorów płatnej telewizji pozwala abonentom na tworzenie list ulubionych.  Nie zawsze jest to wygodne i proste. Klienci często narzekają na bałagan w układach kanałów. Zdarza się, że wysokie pozycje zajmują stacje dodatkowo płatne czy pay-per-view. Dublowanie związanych z danym operatorem kanałów jest częstym zjawiskiem.

Dołącz do dyskusji: Zmiany na listach kanałów UPC Polska i Orange

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Ustawianie pozycji kanałów to dyktatura.To takie lex operator a tak niedawno przepadł podobny lex pilot.Mam NTC z programami ułożonymi wg.moich preferencji,ważne jest pierwsze 9 pozycji,które się szybko wybiera.
odpowiedź
User
Uwolnić listę kanałów
Dlaczego nie wymusić na operatorach zniesienie blokad software-owych, które uniemożliwiają edycję listy kanałów w dekoderach?
odpowiedź
User
Grażyna
Operatorzy powinni usunąć z listy wszystkie kanały TVP ze względu na mowę nienawiści prezentowaną w tych mediach.
odpowiedź