SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakie książki pod choinkę? „Księgi Jakubowe”, „Powrót do Jedwabnego" i „Nela w krainie orek” hitami sprzedaży

Nielsen opublikował zestawienie najczęściej kupowanych książek w okresie przedświątecznym. W kategorii fiction najchętniej kupowanym tytułem są  „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, w non-fiction „Powrót do Jedwabnego” Tomasza Budzyński, Ewy Kurek i Wojciecha Sumlińskiego. Dla dzieci i młodzieży Polacy najchętniej kupowali „Nelę w krainie orek” Neli Małej Reporterki.

Olga TokarczukArticle

Jak wynika z panelu księgarskiego Nielsen BookScan Polska sprzedaż tytułów na liście top 20 w okresie przedświątecznym  (24 listopada - 15 grudnia) wyniosła odpowiednio: „Księgi Jakubowe” 11 333 egz., „Powrót do Jedwabnego” 6 722 egz., „Nela w krainie orek” 3 073 egz.  

Łącznie BookScan Polska zarejestrował w badanych księgarniach sprzedaż 1 075 072 egz. książek (rekord panelu), średnia cena detaliczna brutto książki wyniosła 24,68 zł.

- Kupujemy coraz częściej polskich autorów. Na przedstawionej liście top 20 znalazło się 16 krajowych tytułów i tylko cztery tłumaczenia. Ten trend dotyczy wszystkich gatunków, czy to literatura piękna, czy sensacja, erotyka, sf, historia, reportaż, czy książka dla dorosłych, czy dla dzieci. Oczywiście ogromne znaczenie dla sprzedaży książek miało ogłoszenie decyzji o przyznaniu Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla. Od 10 października br. króluje ona  na listach bestsellerów i ma szansę, aby jeszcze w tym roku przekroczyć próg jednego miliona egzemplarzy kupionych w księgarniach. W ogóle chętnie sięgamy po nagradzane książki. Na liście top20 mamy również zdobywcę Nike 2019, czyli Mariusza Szczygła z książką „Nie ma”. Z kolei patrząc na daty wydania książek, widać, że lubimy nowości, szczególnie w przypadku kategorii non-fiction, gdzie nowość wypiera nowość - analizuje Renek Mendruń,  konsultant z Nielsen BookScan Polska.

Nielsen BookScan Polska - Top 20 kupowanych w Polsce przed świętami książek

Dołącz do dyskusji: Jakie książki pod choinkę? „Księgi Jakubowe”, „Powrót do Jedwabnego" i „Nela w krainie orek” hitami sprzedaży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl