SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Film „Listy do M." hitem w Czechach

TVN Grupa Discovery sprzedała prawa do ekranizacji wszystkich czterech części „Listów do M.” w Czechach - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Dotychczas w Czechach została zrealizowana pierwsza część filmu (pod tytułem „Přání Ježíškovio”), jej premiera odbyła się 11 listopada. Dotychczas czeski remake „Listów do M.” zgromadził ponad 100 tys. widzów (przez dwa pierwsze tygodnie był numerem 1 w czeskim box office).

Umowa sprzedaży z czeskim producentem - Film Adama Dvořáka - została zawarta w 2020 roku. W ramach tej umowy producent może w przyszłości realizować drugą i kolejne części „Listów do M.”.

W pierwszej czeskiej wersji „Listów do M.” występują: Elizaveta Maximová, Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Hana Vagnerová, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Veronika Khek Kubařová, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Petr Vaněk, Veronika Marková, Arnošt Goldflam, Jiří Burian, Michal Isteník, Valentýna Bečková, Jakub Barták, Nico Klimek, Irena Máchová, Jordan Haj, Michal Bumbálek i Milan Němec.

Producentem obrazu jest Adam Dvořák, a reżyserem - Marta Ferencová. Dystrybutorem filmu jest Bioscop, a partnerem medialnym - Telewizja Nova.

„Listy do M.” to film stworzony przez TVN Grupa Discovery, pierwsza część produkcji do kin trafiła w 2011 roku. W filmie drogi życiowe kilkunastu osób zmieniają się i wzajemnie krzyżują w czasie świąt Bożego Narodzenia. W pierwszej części w głównych rolach występują: Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Wojciech Malajkat, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Julia Wróblewska, Beata Tyszkiewicz, Leonard Pietraszak, Katarzyna Bujakiewicz i Marta Ścisłowicz.

Dołącz do dyskusji: Film „Listy do M." hitem w Czechach

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marlena
Gratulacje!!! P zwiastunie widać, że to dość wierny remake.
3 1
odpowiedź
User
Listy w De.
GENERALNIE w tym biznesie chodzi o to ,aby nawet zwykłe gó.... opakowac w ładne złotko i sprzedać drogo. A co widz zobaczy po rozpakowaniu, tego już speców od marketingu i dystrybucji jakoś specjalnie nie interesuje. Liczą się słupki i cyferki w Excelu
3 0
odpowiedź