SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa Holding inwestuje w platformę do tatuaży, ma nową umowę z Koralem ws. lodów

Ekipa Holding poprzez spółkę zależną kupiła udziały platformy INKsearch.co służącej do rezerwacji tatuaży. Ponadto podpisała z PPL Koral umowę dotyczącą produkcji nowych lodów pod marką Ekipa.

Karol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z InstagramaKarol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z Instagrama

W komunikacie poinformowano, że Ekipa Investments ASI, w której Ekipa Holding ma większościowe udziały, wzięła udział w przeprowadzone w grudniu rundzie finansowania INKsearch.co opiewającej na 200 tys. euro. Uczestniczył w niej także włoski fundusz Startup Wise Guys. Nie podano, ile wyłożył każdy z inwestorów.

INKsearch.co umożliwia klientom szybkie i wygodne zarezerwowanie tatuażu u wybranego artysty. - Klienci nie muszą już spędzać tygodni na szukaniu inspiracji. Dzięki AI mogą wgrać tatuaż jak im się podoba i INKsearch podpowie artystów z ich miasta, którzy tworzą prace w podobnym stylu. Bardzo się cieszymy, że EKIPA Investments ASI dostrzegła i doceniła rozwiązania, które zastosowaliśmy w INKsearch.co - opisuje Mateusz Łagowski z INKsearch.co.

Platforma podkreśla, że jest liderem rezerwacji tatuażu w Unii Europejskiej, w ub.r. obsłużyła ponad 250 tys. zamówień. Pieniądze pozyskane w ramach rundy finansowania mają wesprzeć jej ekspansję we Włoszech, planuje również wejście na rynek amerykański.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Bardzo optymistycznie patrzymy na potencjał tej inwestycji i mamy nadzieję, że INKsearch.co będzie kontynuować swój dynamiczny rozwój, skalując swój biznes na kolejne kraje w Europie i na świecie. Platforma ta, to nie tylko rewolucyjne rozwiązanie dla branży tatuażu, ale również doskonałe narzędzie dla klientów, którzy chcą zarezerwować tatuaż w sposób szybki i wygodny - wylicza Łukasz Górski, prezes Ekipa Investments ASI.

Ekipa Investments ASI została założona na początku ub.r., od inwestorów pozyskała 9,3 mln zł, z czego 4,87 mln zł od Ekipa Holding w zamian za 52,4 proc. udziałów. Firma zapowiedziała, że będzie inwestować w startupy na wczesnym etapie rozwoju (pre-seed i seed) działające w branżach nowych technologii i mediów, rozrywki oraz e-commerce, a na pojedynczy projekt może wyłożyć od 250 tys. zł do 1 mln zł.

W ub.r. Ekipa Investments ASI zainwestowała już w marketplace Horex oferujący ponad 30 tys. kosmetyków od przeszło 1,2 tys. firm.

Będą kolejne lody Ekipy

W grudniu Ekipa Holding podpisała również umowę licencyjną z firmą PPL Koral dotyczącą produkcji nowych lodów. - Z uwagi na duże zainteresowanie produktami Koral powstałymi przy dotychczasowej współpracy, przewidujemy, iż zawarcie niniejszej umowy i wynikające z niej wynagrodzenie może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe Spółki - zaznaczono w sprawozdaniu Ekipa Holding.

Produkowane przez Koral lody z logo Ekipy największą popularnością cieszyły się wiosną i latem 2012 roku. W ub.r. do sprzedaży trafiła ich kolejna edycja, obejmująca m.in. wariant smakowy dostępny wyłącznie w sklepach Żabka.

- Pierwsza edycja Lodów Ekipa okazała się ogromnym sukcesem, czego najlepszym dowodem była konieczność błyskawicznego uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, wytwarzającej około miliona lodów na dobę - przypominał Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w PPL Koral. Producent wprowadził też do sprzedaży napój Ekipy w dwóch wersjach smakowych.

W sprawozdaniu Ekipa Holding przypomniała, że obecnie w sprzedaży jest sześć grup produktów opartych na jej markach Ekipa i GenZie. Jako ostatnie jak na razie do sklepów trafiły jesienią ub.r. czekoladki i praliny produkowane przez firmę Millano.

Ekipa Holding z kwartalną stratą, strategią i sporem z twórcami

W trzecim kwartale ub.r. Ekipa Holding zanotowała 6,49 mln zł przychodów, a przy 7,77 mln zł kosztów operacyjnych jej strata netto sięgnęła 1,5 mln zł. W sprawozdaniu spółki wyliczono, że strata „jest m.in. spowodowana nakładami inwestycyjnymi w kierunku budowania szerokiego portfolio projektów z zakresu nowych mediów, produkcji filmowych oraz gamingu”.

Na koniec września firma miała 249,29 mln zł aktywów trwałych, z czego 238,39 mln zł to wartość firmy, 6,39 mln zł - długoterminowe inwestycje finansowe, a 2,03 mln zł - środki trwałe. Z kolei krótkoterminowe aktywa finansowe wynosiły 19,83 mln zł.

W ogłoszonej pod koniec sierpnia strategii na lata 2022-24 Ekipa Holding zapowiedziała m.in. nowe produkty FMCG z jej marką, pierwszy z projektów fabularnych tworzonych przez Laniakea Pictures i kolejne sklepy stacjonarnej z odzieżą Ekipatonosi.

- Obrany produktowy kierunek wymusza na Spółce zwiększony budżet inwestycyjny w projekty, których premiery planowane są na lata 2023-2024. Eksploatacja youtubowego formatu projektu Ekipa, którą można było obserwować na przestrzeni ostatnich miesięcy potwierdza słuszność obranej przez Grupę strategii, polegającej na dywersyfikacji źródeł przychodów oraz inwestycjach w projekty kreując nowe IP - wyliczono w raporcie finansowym.

Pod koniec września Ekipa Holding poinformowała, że Maria Ryskala (znana pod pseudonimem Marcysia), Marta Błoch (ps. Murcix), Mateusz Trąbka (ps. Tromba), Jakub Patecki (ps. Patec), Mateusz Krzyżanowski (Mini Majk) i Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu) złożyli wypowiedzenia umów z firmą i jej spółką zależną Ekipa Management. Chodzi o długoterminowe umowy dotyczące zarządzania wizerunkami influencerów oraz kampaniami reklamowymi. Ekipa Holding podkreśliła, że po zweryfikowaniu złożonych dokumentów uznaje wypowiedzenia za „całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa”.

Za to szóstka twórców podtrzymała swoje stanowisko. - Nie uznajemy reprezentacji EKIPA Holding SA ani podmiotów powiązanych z tą spółką. Mimo podejmowanych prób polubownego rozwiązania spornych kwestii, napotkaliśmy na opór władz spółki. Wypowiedzenie umów, jest konsekwencją nie przyjęcia propozycji porozumienia, jaką złożyliśmy zarządowi spółki - stwierdzili we wspólnym oświadczeniu. Zadeklarowali firmie „chęć dokończenia wszystkich komercyjnych projektów (o ile występowały) i profesjonalne wypełnienie naszych obowiązków względem podmiotów trzecich”.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Holding inwestuje w platformę do tatuaży, ma nową umowę z Koralem ws. lodów

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziadek Luki
Krach tego partactwa dla frajerow to bedzie piekna katastrofa. Mam popcorn w pogotowiu :D
odpowiedź
User
mm
Janusze giełdowe jak to mawiamy na gpw
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Ten miglanc to wygląda jak Seweryn Krajewski .
odpowiedź