SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łódź będzie promować „zdrową wątrobę”

Władze Łodzi planują wielomiesięczną kampanię promocyjną związaną z projektem „Łódź kontra choroby wątroby”. Chcą w niej uświadomić mieszkańcom, że styl życia ma wpływ na zdrowie.

fot. Shutterstock.comArticle

Władze Łodzi planują wielomiesięczną kampanię promocyjną związaną z projektem „Łódź kontra choroby wątroby”. Chcą w niej uświadomić mieszkańcom, że styl życia ma wpływ na zdrowie.

Kampanię zaplanowano na okres od lipca br. do końca kwietnia przyszłego roku. Działania obejmować będą emisję filmów promocyjnych na antenie lokalnych telewizji, m.in. TVP Łódź, Toya, RetSat. Oddzielne klipy przeznaczone będą dla dorosłych i oddzielne dla dzieci.

Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców poprzez zmniejszanie zachorowalności na przewlekłe choroby wątroby związane ze stylem życia, w szczególności marskość i stłuszczenie wątroby wynikające z otyłości i nadużywania alkoholu.

Działania realizowane w ramach projektu adresowane są do trzech grup docelowych: dorosłych zagrożonych nadużywaniem alkoholu, osób z nadwagą lub otyłością oraz dzieci i młodzieży.

Akcja skierowana do dzieci i młodzieży ma koncentrować się na minimalizowaniu ryzyka zachorowania na przewlekłe choroby wątroby poprzez profilaktykę, edukację zdrowotną i promowanie zdrowego stylu życia. Dla młodszych dzieci planowane są przedstawienia teatralne promujące prawidłowe zachowania zdrowotne, warsztaty plastyczne i kulinarne, dla młodzieży - warsztaty z dietetykiem i psychologiem. Odbędzie się również szkolenie dla pielęgniarek medycyny szkolnej.

Dla dorosłych łodzian, zarówno tych zagrożonych chorobami wątroby wynikającymi z nadużywania alkoholu jak i otyłością, zaplanowano spotkania edukacyjne dotyczące czynników przyczyniających się do przewlekłych chorób wątroby, zajęcia warsztatowe z psychologiem i warsztaty dietetyczne dla osób zainteresowanych zrzuceniem wagi.

Wszystkie działania mają służyć zwiększeniu świadomości zdrowotnej łodzian, co przyczyni się większej dbałości o zdrowie poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia oraz wykonywanie profilaktycznych badań kontrolnych.

Na obecnym etapie nie wiadomo, która agencja zrealizuje działania zaplanowane przez władze Łodzi - zainteresowane firmy na razie zaproszono do składania ofert.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łódź będzie promować „zdrową wątrobę”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl