SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lokalne informacje od Google przez telefon

Google testuje telefoniczne systemy informacji.

Eksperymentalny projekt pozwala amerykańskim użytkownikom serwisu zadzwonić do Google i skorzystać przy wyszukiwaniu lokalnych informacji na temat pizzerii, pralni czy warsztatu z systemu rozpoznawania mowy. Dostępna dla Amerykanów bez dodatkowych opłat, usługa dostępna jest pod numerem 1-800-GOOG-411 (1-800-466-4411). Skorzystanie z telefonicznego serwisu Google pozwala wyszukać te same informacje, które można odnaleźć m.in. w serwisie Google Maps.

Do dotarcia do informacji potencjalny użytkownik nie musi posiadać komputera, dostępu do intenetu, ani nawet nie musi naciskać przycisków na klawiaturze telefonu. Potrzebny jest mu tylko głos. Nowość funkcjonuje po angielsku i wyszukuje informacje z obszaru Stanów Zjednoczonych. System Voice Local Search działa jedynie dzięki komputerom i nie angażuje żywych operatorów. Możliwe jest nawet otrzymanie szczegółowych danych w postaci informacji SMS na telefon komórkowy.

Stronę projektu Google można znaleźć w tym miejscu. Nie jest to pierwsza próba firmy z tymi rozwiązaniami. Już wcześniej proponowała ona testy głosowego przeszukiwania sieci.

Analitycy oceniają, że amerykański rynek systemów informacyjnych typu directory assistance generuje rocznie około 9,4 mld dolarów. Światowe przychody z tej działalności mogą sięgać nawet 13 mld dolarów.

Źródło: Reuters - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lokalne informacje od Google przez telefon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl