SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lokalny Rolnik i Wojna Warzyw łączą siły jako Grupa Farmer Direct

W czwartek 30 listopada br. Farmer Direct, właściciel Lokalnego Rolnika, przejął Wojnę Warzyw. W wyniku akwizycji przekształcił się w Grupę Farmer Direct.

Wojna Warzyw, jako biznes odpowiedzialny społecznie, idealnie zdaniem firmy wpisuje się w trendy zerowaste i zrównoważonego rozwoju branży spożywczej, na których od lat opiera się misja Lokalnego Rolnika.

Pod hasłem „Niedoskonały wygląd, doskonały smak” prowadzi sprzedaż paczek z nieidealnymi wizualnie warzywami, owocami oraz innymi produktami, które z jakichś względów nie spełniają standardów sklepowych bądź zbliża się ich termin przydatności do spożycia. Taki model sprzedaży odpowiada na coraz poważniejszy problem marnotrawienia jedzenia i jest szczególnie atrakcyjny dla młodszej generacji konsumentów, świadomych i poszukujących nowych rozwiązań na rynku spożywczym.

Twórcami Wojny Warzyw są Vadym Petrychenko i Żenia Malinin, którzy w listopadzie 2020 roku, jako pierwsi na polskim rynku, wyszli na szeroką skalę z pomysłem ratowania niedoskonałych warzyw i owoców, kupując je od rolników i pakując do paczek niespodzianek.

Potencjał odpowiedzialnego podejścia do konsumpcji potwierdzają liczby nowych i powracających klientów, już teraz 19 tys. odbiorców kupuje produkty z Wojny Warzyw.

Segment owocowo-warzywny

Akwizycja otwiera drogę do synergii pomiędzy obydwoma firmami wchodzącymi w skład nowo powstałej Grupy Farmer Direct i jest jej zdaniem dobrym prognostykiem dla umocnienia jej rynkowej pozycji.

„Łącząc siły z Wojną Warzyw, możemy przeskalować swój biznes i rozwinąć segment owocowo-warzywny. Biorąc pod uwagę wspólne wartości, jakimi się kierujemy, takie jak docenianie lokalności, walka z marnotrawieniem jedzenia czy wspieranie świadomych wyborów, można powiedzieć, że łączymy dwa komplementarne biznesy, choć trzeba podkreślić, że nie planujemy całkowitego połączenia obu sklepów. Zarówno Wojna Warzyw, jak i Lokalny Rolnik będą nadal działać i realizować swoje niezależne strategie rozwoju. Przejęcie Wojny Warzyw przede wszystkim wpłynie na zwiększenie łącznej skali zamówień, co pozwoli nam na optymalizację kosztów logistycznych i pozytywnie wpłynie na ekonomię spółki” – mówi Marcin Rudzik, CEO Grupy Farmer Direct.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Farmer Direct przejął markę, domeny, sklep, magazyn, bazę klientów i aplikację. W struktury Lokalnego Rolnika weszły osoby na co dzień zajmujące się operacyjnie prowadzeniem biznesu w Wojnie Warzyw.

We wrześniu 2022 roku spółka PTWP Online, należąca do Grupy PTWP, nabyła 51 proc. udziałów i zawarła umowę inwestycyjną podwyższając kapitał zakładowy w Farmer Direct.

Grupa Farmer Direct to m.in. wirtualny Targ Prawdziwego Jedzenia z ponad 3,5 tys. produktów dostępnych na platformie każdego dnia, etyczne zakupy – wprowadzone rozwiązania logistyczne pozwalają zmniejszać ślad węglowy oraz niwelować do zera problem marnowania żywności na poziomie dystrybucji czy rzemieślnicze jedzenie, wytworzone w sposób zrównoważony, we współpracy z zaufanymi rolnikami i małymi wytwórcami.

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA, spółka matka Grupy kapitałowej PTWP, działa na rynku od 1995 roku. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali internetowych i czasopism drukowanych, organizacja konferencji i wydarzeń specjalnych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to obszary, na których skupia się obecnie aktywność Grupy.

Należąca do Grupy spółka PTWP On-line Sp. o.o. jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych, m.in.: wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, pulsHR.pl oraz serwisów internetowych i tytułów prasowych w kategorii przemysł, ochrona zdrowia i rolnictwo.

Spółka PTWP Event Center zarządza obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach. PTWP SA planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Lokalny Rolnik i Wojna Warzyw łączą siły jako Grupa Farmer Direct

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Zarżnęli już niejeden projekt, więc pewnie i tu będzie podobnie.
odpowiedź