SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łomża tworzy łąki kwietne w miastach

Marka piwa Łomża (produkowanego przez Van Pur) wspólnie z Fundacją Łąka realizuje projekt Łąki Łomży. Jego celem jest propagowanie spokojnego, zrównoważonego i zdecydowanie wolniejszego trybu życia, a efektem - przeniesienie klimatu kwiatowych łąk, w formie zielonych zakątków, do centrum Kielc i Katowic.

Article

Dzięki wspólnej inicjatywie firmy Van Pur i Fundacji Łąka w centrum Kielc i Katowic pojawiły się zielone zakątki,a na terenach zielonych Łomży i Zabrza posiano łąki kwietne. W przyszłym roku #ŁąkiŁomży mają się pojawić w kolejnych miastach.

- Poprzez inicjatywę Łąki Łomży chcemy, żeby ludzie poczuli się w mieście – choćby przez moment – jak na prawdziwej łące. Zgodnie z hasłem naszej marki „Łomża, W swoim tempie”, zachęcamy do nieśpiesznego czerpania przyjemności z wolnych chwil. Chcemy, by mieszkańcy zwolnili na moment, usiedli i odpoczęli – złapali trochę wytchnienia od codzienności. Naszym celem było stworzenie wyjątkowych miejsc spotkań. Takich, które pozwolą zwolnić. Chcemy, żeby Łąki Łomży były przestrzeniami, które kojarzą się pozytywnie ze stylem życia slow life. Dlatego w te wakacje Łąki Łomży zawitały do Kielc, Katowic, Łomży i Zabrza - mówi Jagoda Iwańczuk, prezes Van Pur.

Kielce, Katowice, Łomża i Zabrze

W okresie od 19 do 31 sierpnia br., w czterech miastach pojawiły się łąki kwietne. W Kielcach, gdzie projekt został zainaugurowany oraz w Katowicach stanęły specjalne stworzone konstrukcje. Składają się z drewnianych ławek oraz donic pełnych kwiatów i krzewów, które razem przypominają łąkę. W stolicy woj. świętokrzyskiego akcję promowali piłkarze ręczni z klubu Łomża Vive Kielce, którego Van Pur jest sponsorem. W Łomży oraz w Zabrzu, #ŁąkiŁomży zagościły na terenach zielonych tych miast. W obu tych miejscach powstały specjalne przestrzenie do relaksu uzupełnione drewnianymi meblami wypoczynkowymi. Całość zachęca do delektowania się widokiem łąk.

W ramach spotkań z #ŁąkiŁomży, przedstawiciele Fundacji Łąka przeprowadzili serię warsztatów na temat łąk w miastach oraz sposobu ich zakładania. Po warsztatach wszyscy uczestnicy wspólne sadzili kwiaty i krzewy.

Łąki kwietne to praktyczne i ekologiczne tereny w mieście. Jeden metr kwadratowy łąki to około: 160 pojedynczych kwiatów, 25 roślin, 70 wyżywionych pszczół każdego dnia, 0,9 kg CO2 pochłoniętego rocznie.

W przyszłym roku firma Van Pur chce wybrać więcej miast, by stworzyć w nich zieloną przestrzeń.

Dołącz do dyskusji: Łomża tworzy łąki kwietne w miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl