SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lotos będzie sprzedawał paliwa rocznie na lotnisku Okęcie

Należąca do Grupy Lotos spółka Lotos Tank, po uruchomieniu bazy przeładunkowej paliw lotniczych na Lotnisku Chopina na warszawskim Okęciu, planuje sprzedaż paliw na poziomie około 100 tys. m sześciennych rocznie, poinformowała spółka w środę.

Lotos będzie sprzedawał paliwa rocznie na lotnisku Okęcie

„Zakładamy, że w pierwszym kwartale 2011 roku uda nam się uzyskać pozytywną decyzję środowiskową dla tej inwestycji i będziemy mogli wystąpić o pozwolenie na budowę" – powiedział Dariusz Falkiewicz, prezes Lotos Tank. Dodał, że po uruchomieniu bazy sprzedaż paliw ma wynieść około 100 tys. m sześc. rocznie.

W środę Lotos Tank oraz Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zawarły porozumienie dotyczące dzierżawy terenu, na którym ma powstać baza. „Podpisane porozumienie jest bezpośrednim wynikiem zawartego w styczniu tego roku listu intencyjnego, w którym zarówno Lotos, jak i Porty Lotnicze wyraziły wolę współpracy w zakresie dostarczania paliw lotniczych przez Lotos na Lotnisko Chopina w Warszawie" – czytamy w komunikacie.

Dzierżawiony teren to działka o powierzchni ok. 5 tys. m kw. zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie płyty lotniska  z dostępem do bocznicy kolejowej. „Po realizacji inwestycji Lotos Tank będzie miał możliwość zaopatrywania linii lotniczych operujących na warszawskim lotnisku" – głosi komunikat.

Od 2009 r. Lotos zarządza terminalem paliwowym na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Koncern dostarcza również paliwo bezpośrednio na lotnisko we Wrocławiu, a od 1 stycznia 2011 r. uruchomi bezpośrednie dostawy dla portu lotniczego w Rzeszowie. „Ok. 80% paliw lotniczych z Lotosu eksportowanych jest m.in. do Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii oraz Czech" – czytamy dalej.

Lotos Tank po realizacji Programu 10+ znacznie wzmocni swoją pozycję na rynku paliw lotniczych. Po zrealizowaniu programu inwestycyjnego gdańska rafineria będzie w stanie wyprodukować ponad milion ton paliw lotniczych rocznie.

Dla porównania w 2009 r. zakład wytworzył 370 tys. ton tego produktu.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Grupa Lotos miała 427,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 673,46 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 13941,54 mln zł wobec 10296,52 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lotos będzie sprzedawał paliwa rocznie na lotnisku Okęcie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl