SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lotos chce refinansować 400 mln USD kredytu na zapasy do końca 2011 r.

Grupa Lotos zamierza refinansować kredyt wysokości 400 mln USD w 2011 roku, ale nie wyklucza odsprzedaży zapasów innemu podmiotowi, poinformował wiceprezes Mariusz Machajewski.

Lotos chce refinansować 400 mln USD kredytu na zapasy do końca 2011 r.

„W przyszłym roku chcemy podjąć rozmowy w sprawie refinansowania kredytu w wysokości 400 mln USD, zaciągniętego na zapasy” – powiedział w czwartek dziennikarzom Machajewski w kuluarach Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Dodał, że  termin spłaty 5-letniego kredytu, zaciągniętego w 4 bankach – Pekao SA, PKO BP, Rabobanku i BRE Banku przypada na grudzień 2011 roku.

„Pewnie w pierwszej kolejności będziemy  rozmawiać z tymi bankami, ale nie wykluczam, że możemy zrobić taką transakcję jak Orlen [odsprzedaży zapasów innemu podmiotowi – przyp. ISB] – powiedział wiceprezes.

Machajewski poinformował, że wartość zapasów obowiązkowych Grupy Lotos  wynosi ok. 3 mld zł.

W ub. miesiącu PKN Orlen podał, że w IV kw. tego roku planuje przeprowadzić kolejną sprzedaż zapasów obowiązkowych ropy  za kilkaset milionów złotych. Pod koniec marca Orlen podpisał ze spółką Lambourn (spółka specjalnego przeznaczenia należącą w 100% do Deutsche Bank Polska) umowę, na podstawie której sprzedał jej ropę naftową za 800 mln zł, a Lambourn na rachunek PKN Orlen i w obecnej lokalizacji będzie utrzymywał zapasy obowiązkowe ropy naftowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lotos chce refinansować 400 mln USD kredytu na zapasy do końca 2011 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ae44
zobacz także tu:

http://kredytu.blogspot.com
8 8
odpowiedź