SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LOTOS na Lotnisku Chopina w Warszawie

Grupa LOTOS  jej spółka zależna LOTOS Tank i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisały w czwartek list intencyjny dotyczący współpracy w dostarczaniu paliwa lotniczego, smarów i innych materiałów technicznych do samolotów operujących z warszawskiego Lotniska Chopina.

LOTOS na Lotnisku Chopina w Warszawie

Celem współpracy jest stworzenie w pierwszej kolejności bazy dla spółki LOTOS Tank w rejonie lotniska, z której dowożone będzie paliwo do samolotów linii lotniczych. Współpraca umożliwi również Spółce Lotos Tank, w przyszłości, korzystanie z centralnego systemu dystrybucji paliwa, który budowany jest na terenie lotniska.

Lotnisko w Warszawie będzie kolejnym po Gdańsku portem, gdzie LOTOS uruchomi bezpośrednie dostawy paliw lotniczych.

– Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina, to największe lotnisko w Polsce, obsługujące rocznie blisko 9 milionów pasażerów. To naturalne, że jako producent i dostawca najwyżej jakości paliw lotniczych chcemy na nim zaistnieć. – podkreśla Maciej Szozda, wiceprezes i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS S.A. – Nasza obecność w Warszawie pozytywnie wpłynęłaby na konkurencyjność tutejszego lotniska zarówno wśród przewoźników jak i pasażerów, tak jak ma to miejsce obecnie w Gdańsku.

W czerwcu 2009 r.. LOTOS otworzył w gdańskim porcie lotniczym pierwszą nowoczesną bazę paliwową skierowaną na potrzeby lotnictwa. We wrześniu ubr. spółka otrzymała od Urzędu Lotnictwa Cywilnego Certyfikat Agenta Obsługi Naziemnej, który obowiązuje do 30 września 2010 r.

W listopadzie ubiegłego roku zatankowaliśmy nasz pierwszy samolot w Gdańsku. Była to rejsowa maszyna Norwegian Air Shuttle kursująca pomiędzy Gdańskiem a Oslo – przypomina Dariusz Falkiewicz, prezes spółki LOTOS Tank. – Nie widzę przeszkód byśmy tych samych usług nie mogli świadczyć w Warszawie również innym przewoźnikom. Na lotnisku w Gdańsku obsługujemy takich przewoźników jak SAS, Lufthansa, Jet Air czy Nexin.

Ramię w ramię z Norwegami
Już pod koniec 2008 r. LOTOS rozpoczął prace z koncernem Statoil dotyczące m.in. wspólnego działania na rynku paliw lotniczych. Obie spółki postawiły sobie wówczas za cel dynamiczny rozwój wzajemnych relacji w zakresie operowania na terenie polskich portów lotniczych. Konkretne efekty realizacji tamtej umowy LOTOS i Statoil realizują teraz.

– Polska jest dla koncernu Statoil bardzo ważnym rynkiem, na którym jesteśmy obecni już blisko 20 lat w segmencie sprzedaży detalicznej paliw. W tym czasie Statoil poszukiwał możliwości wejścia na rynek paliw lotniczych. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia umowy z LOTOS-em w kontekście rozwoju naszych wspólnych możliwości. Podstawowymi  celami Statoil Aviation jest rozwój usług oraz poprawa konkurencyjności dla klientów korzystających z polskich lotnisk i uważamy, że nasze wspólne przedsięwzięcie jest dobrym krokiem w tym kierunku. Know-how LOTOS-u w zakresie dostaw paliw oraz mocna pozycja tej firmy w połączeniu z doświadczeniem koncernu Statoil w zakresie marketingu i sprzedaży paliwa lotniczego liniom lotniczym idealnie pasuje do tego rynku i przewoźników lotniczych tu działających – mówi Torgrim Kjólberg, wiceprezes Statoil Aviation.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LOTOS na Lotnisku Chopina w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl