SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Lotos sponsorem tytularnym Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014

Grupa Lotos podpisała z Pomorskim Klubem Hokejowym 2014 umowę, na mocy której została jego sponsorem tytularnym w sezonie 2019/2020. Klub w związku z tym zmienia nazwę na Lotos PKH Gdańsk.

Article

Umowę pomiędzy Grupą Lotos a Pomorskim Klubem Hokejowym 2014, dotyczącą współpracy i działań promocyjno-reklamowych drużyny hokejowej seniorów Lotos PKH Gdańsk, podpisali Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Grupy Lotos ds. korporacyjnych oraz Bartosz Purzyński, prezes zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. Na jej mocy koncern paliwowy został sponsorem tytularnym klubu, co skutkuje zmianą nazwy na Lotos PKH Gdańsk.

Lotos już w ubiegłym sezonie współpracował z tym klubem – był jego sponsorem strategicznym. Jak poinformowano w wydanym komunikacie, efekty wspólnych działań pod względem promocyjnym i sportowym zostały ocenione bardzo pozytywnie, dlatego włodarze Grupy Lotos zdecydowali o zwiększeniu zaangażowania na rzecz klubu.

- Pomorski Klub Hokejowy 2014 potwierdził, że zasługuje na nasze zaufanie i wsparcie sponsora z najwyższej półki, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie współpracy - powiedział Jarosław Wittstock. - Współpracę z klubem hokejowym rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku i jesteśmy z niej zadowoleni. Postawa zawodników, którzy walczyli z mistrzem Polski jak równy z równym pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Klub sprostał też organizacyjnie naszym wymaganiom, dlatego chcemy być z nim nadal i to na jeszcze wyższym poziomie. Mam nadzieję, że przy udziale Grupy Lotos klub zrobi kolejny krok i będzie grał o coraz wyższe cele - dodał.


Zdaniem Bartosza Purzyńskiego, rozpoczęcie współpracy powinno przynieść korzyści obydwu stronom: – Grupa Lotos kojarzy się z najwyższą jakością i dynamicznym rozwojem – podobnie jak hokej na lodzie, który określany jest jako najszybsza gra zespołowa na świecie. Połączenie siły marki Lotos z możliwościami promocji przez współpracę z wizytówką Pomorza w sportach zimowych to przełomowe wydarzenie w procesie odbudowy profesjonalnego hokeja w Gdańsku. Wszystkie osoby zaangażowane w funkcjonowanie klubu cieszy przede wszystkim fakt, że nasza współpraca w ubiegłym sezonie została oceniona pozytywnie, dlatego dzisiaj możemy mówić o rozszerzeniu tej współpracy. Podpisanie umowy traktuję również jako zobowiązanie do rozwijania klubu pod względem sportowym oraz organizacyjnym. Poszerzając grono sponsorów Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 o Grupę Lotos, podnosimy również status naszego Klubu Biznesu, co powinno przełożyć się na kolejne kontakty i możliwości współpracy dla naszych obecnych partnerów biznesowych – dodał.

Dotychczas sponsorem tytularnym gdańskiego klubu hokejowego była firma MH Automatyka, która wspierała klub od początku jego działalności.

Lotos nie ujawnia wartości zawartego kontraktu sponsorskiego. Według nieoficjalnych informacji wynosi 700 tys. zł rocznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Lotos sponsorem tytularnym Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl