SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lotos pomaga ratownikom

W miniony piątek 3 marca Grupa Lotos S.A. podpisała umowę o współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Dzięki tej umowie ratownicy wzbogacą się o nowoczesny sprzęt ratowniczy. Trafi on do wszystkich siedmiu działających w Polsce Regionalnych Grup GOPR.

Umowę podpisano w Szczyrku. To miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. To tutaj w 1952 roku ukonstytuowało się pierwsza Sekcja Terenowa GOPR - Beskidzkie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Siedzibą w Bielsku-Białej.

- Nasza firma chętnie wspiera przedsięwzięcia, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa zarówno dzieci, jak i dorosłych - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS. - Wsparcie GOPR to istotny element tej strategii, a jednocześnie pomoc tym wszystkim, którzy chcą czuć się bezpiecznie w górach. Każdy z nas wielokrotnie mógł zetknąć się z wypadkiem bądź sam mu ulec. Dobrze wiemy, że w takich sytuacjach trzeba działać szybko i skutecznie, bo od tego najczęściej zależy czyjeś zdrowie, a nawet życie Chcemy, by dzięki naszemu wsparciu górscy ratownicy byli lepiej wyposażeni a przez to mogli szybciej docierać do ludzi potrzebujących pomocy – zapewnia prezes Olechnowicz.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działa od 1952 roku. Dziś tworzy go 7 regionalnych grup: beskidzka, bieszczadzka, jurajska, karkonoska, krynicka, podhalańska i wałbrzysko-kłodzka. Obszar, jaki zabezpiecza GOPR to pasma gór polskich od Karkonoszy poprzez Jurę Krakowsko-Częstochowską do Bieszczad, o łącznej powierzchni 20.410 km2. To 7.200 km szlaków turystycznych i 425 urządzeń narciarskich. GOPR zatrudnia 61 ratowników etatowych, a wspomaga ich 1.078 ratowników ochotników i 298 kandydatów na ratowników.

- GOPR od wielu lat niesie pomoc w górach ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu- podkreśla Jacek Dębicki naczelnik GOPR. Realizacja tego najważniejszego celu istnienia naszej służby ratowniczej byłaby bardzo utrudniona gdyby nie wsparcie takich firm jak Grupa LOTOS. Dzięki hojności LOTOSU będziemy działali jeszcze sprawniej i skuteczniej – dodaje Dębicki.
Warto wspomnieć, że zarówno LOTOS Czechowice ( dawna Rafineria Czechowice) i LOTOS Jasło ( dawna Rafineria Jasło) od wielu lat współpracują z GOPR.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lotos pomaga ratownikom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl