SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lucent sprzeda kolejny sprzęt ADSL dla TP

Lucent Technologies ogłosił rozszerzenie trzech istniejących umów ramowych z Telekomunikacją Polską, na dostawę rozwiązań dostępowych, komutacyjnych i usług dla sieci TP.

Umowy zostały rozszerzone o 30 milionów euro (36 mln dolarów), a ich ważność przedłużona do końca 2006 r.

W ramach tych umów Lucent będzie w dalszym ciągu dostarczał TP koncentratory dostępowe Stinger DSL i systemy dostępowe AnyMedia z oferty Accelerate Next Generation Communications Solutions Lucenta, sprzęt i oprogramowanie pozwalające zwiększyć pojemność zainstalowanych w sieci TP central 5ESS, oraz usługi instalacyjne, integracji sieci i wsparcia technicznego świadczone przez Lucent Worldwide Services.

Dostarczane przez Lucenta dostępowe AnyMedia wykorzystywane są przez TP do świadczenia podstawowych usług transmisji głosu i danych, głównie dla mieszkańców nowopowstających osiedli w całym kraju. Koncentratory dostępowe Stinger DSLAM wykorzystane są na potrzeby rozwijających się usług "neostrada tp" i "dostęp do Internetu DSL tp" dla klientów indywidualnych i biznesowych.

"Cieszymy się, że możemy pomagać TP w zaspokajaniu rosnących potrzeb abonentów, zwłaszcza w obszarze dostępu szerokopasmowego nowej generacji, który stanowi bazę do wprowadzenia nowych ciekawych usług, takich jak IPTV, IP VPN czy VoIP," powiedział Andrzej Dulka, Dyrektor Handlowy CEE w Lucent Technologies. "Gratulujemy TP sukcesów w upowszechnianiu i popularyzacji dostępu szerokopasmowego w całym kraju."

Szerokopasmowe rozwiązania dostępowe Lucenta zostały już zainstalowane w ponad 6000 lokalizacji w sieci TP – korzysta z nich zdecydowana większość z ponad miliona klientów "neostrady tp".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lucent sprzeda kolejny sprzęt ADSL dla TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl