SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP z facebookowym cyklem „Ludzie Telewizji”, prowadzi Agnieszka Dziekan

Telewizja Polska rozpoczęła na facebookowym profilu „TVP Włącz się” cykl „Ludzie Telewizji”. Pracownicy publicznego nadawcy w krótkich filmikach opowiadają o tym, jak zmieniała się ta instytucja na przestrzeni lat. Cykl rozmów prowadzi Agnieszka Dziekan.

Article

Z 10-minutowych filmów będzie można dowiedzieć się m.in. jak zmieniała się Telewizja Polska na przestrzeni lat, jak radzono sobie bez zaawansowanych technologii lub co dzieje się za kulisami studia telewizyjnego. O tym właśnie opowiadają pracownicy TVP w rozmowach z Agnieszką Dziekan. Pierwszy odcinek cyklu opublikowano w piątek, 24 grudnia – jego bohaterem jest realizator dźwięku Marek Grąbczewski, który od lat pracuje przy Festiwalu w Opolu.

 

Cykl ma być uzupełniany mniej więcej jednym filmem w tygodniu. - Do rozmów zaprosiliśmy osoby związane z produkcją programów, seriali, koncertów, festiwali. To osoby odpowiedzialne za scenariusz, scenografię, jakość wizji i fonii oraz wizerunek prowadzących, muzyków, aktorów. Opowiedzą o atmosferze, jaka panuje podczas realizacji produkcji, przy których pracują oraz niespodziewanych zdarzeniach i sytuacjach. – informuje publiczny nadawca.

W kolejnych odcinkach bohaterami będą Wojciech Kozłowski, Grzegorz Sieczkowski, Jerzy Dudkiewicz, Piotr Derewenda, Tomek Oleksak, Jacek Dąbrowski, Agnieszka Jedlińska, Hubert Adamkiewicz i Tomasz Kalisz.  Rozmowy wzbogacone zostały materiałami archiwalnymi. Cykl prowadzi Agnieszka Dziekan, znana z programu „Pytanie na śniadanie”.

Facebookowy profil „TVP Włącz się” wystartował pod koniec września br. Ma na celu „wzmacniać i promować wizerunek TVP jako stabilnej i nowoczesnej instytucji, wyznaczającej trendy, zwłaszcza w obszarze techniki telewizyjnej” – informuje publiczny nadawca. Kanał komunikacji poświęcony jest działalności biznesowej i okołobiznesowej spółki. Pojawiają się na nim informacje o rozwiązaniach technologicznych, dostępności kanałów, planowanych inwestycjach, współpracy międzynarodowej, przyznawanych nagrodach czy działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: TVP z facebookowym cyklem „Ludzie Telewizji”, prowadzi Agnieszka Dziekan

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olala
Ja to bym chętnie posłuchała jak zmieniło się życie takiej Holeckiej, Sawickiego czy Ziemca. Jak to jest żyć bez kręgosłupa?
odpowiedź