SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ludzie Wikipedii zagoszczą w Gdańsku?

Twórcy Wikipedii, najbardziej popularnej encyklopedii internetowej na świecie, mogą spotkać się na międzynarodowej konferencji Wikimania w Gdańsku latem 2010 roku.

Ludzie Wikipedii zagoszczą w Gdańsku?

Od 2005 roku ludzie z całego świata związani z Wikipedią, internetową encyklopedią tworzoną przez użytkowników, spotykają się na międzynarodowej konferencji Wikimania, co roku organizowanej w innym mieście. W przyszłym roku konferencja odbędzie się w Buenos Aires. Rok później ma odbyć się w Europie.

O prawo do organizacji konferencji w 2010 r. walczą Oksford, Amsterdam, Montpellier, Stambuł, Kopenhaga i Gdańsk.

Skąd pomysł, aby takie spotkanie zorganizować właśnie w Trójmieście? - To inicjatywa trójmiejskich członków stowarzyszenia Wikimedia Polska. Mamy duże szanse, aby Wikimania odbyła się w Gdańsku. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z władzami Gdańska i uzyskaliśmy ich poparcie - wyjaśnia portalowi Trojmiasto.pl Wojciech Pędzich, członek stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Polscy wikipedyści muszą być pewni swego, bo już wstępnie zarezerwowali sale Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Centralnego Muzeum Morskiego na 9-11 lipca 2010 r., kiedy konferencja się odbędzie.

Wikimania, która miałaby się odbyć w Gdańsku, to nie tylko konferencja, ale także imprezy towarzyszące, spotkania i rozmowy. W 2008 r. w egipskiej Aleksandrii zebrało się ponad 1300 osób.

- Biorą w niej udział nie tylko członkowie i fani Wikipedii. Gośćmi są osoby ze świata nauki, polityki i biznesu. Jest to okazja do wielkiej wymiany poglądów, okazja do spotkań, gdzie rozmawia się także o technologii, związanej z choćby z oprogramowaniem MediaWiki - wyjaśnia Wojciech Pędzich.

Rada Wikipedii zdecyduje o miejscu konferencji w kwietniu przyszłego roku. Do 20 stycznia musi poznać szczegółową ofertę Gdańska. Musi ona zawierać informacje o budżecie, ilości miejsc, jakie udało się zapewnić na obrady oraz imprezy towarzyszące. Nie bez znaczenia jest atrakcyjność turystyczną miasta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ludzie Wikipedii zagoszczą w Gdańsku?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl