SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń. Nigdy więcej „panie i panowie”

Lufthansa Group stara się być bardziej inkluzywna. Grupa lotnicza pracuje nad tym od jakiegoś czasu, zmiany zostaną wkrótce wdrożone. Polegają przede wszystkim na zrezygnowaniu ze stosowania określających płeć powitań "panie"  i "panowie".

Sieć Lufthansa Group pracuje nad zmianą sposobu komunikacji z pasażerami, a teraz ta zmiana jest wdrażana. Podobnie jak w przypadku wielu grup lotniczych, Lufthansa Group stara się być bardziej inkluzywna.

Rzecznik potwierdził, że zarówno Lufthansa, SWISS, Austrian, Bruksela i Eurowings zaktualizują komunikację z klientami, aby wyeliminować odniesienia do płci. Będzie to miało różne formy.

Koniec „Meine Damen und Herren”

Ogłoszenia dotyczące lotu nie będą zaczynały się od „Meine Damen und Herren” (czyli „panie i panowie” po niemiecku), a zamiast tego będą zaczynały się od „drodzy goście” lub „dzień dobry/dobry wieczór”. Podczas procesu rezerwacji pojawi się dodatkowa opcja płci poza mężczyzną i kobietą.

Firma w komunikacji z klientem online nie będzie używać terminów związanych z płcią. Także osobista interakcja z klientami będzie mniej skoncentrowana na płci.

Zmiany te będą stopniowo wprowadzane w liniach lotniczych Lufthansa Group. Jak opisano, zmiana ta ma być odpowiedzią na „dyskusję, która toczy się w społeczeństwie”, a także ze względu na chęć „doceniania wszystkich gości na pokładzie”.

Lufthansa nie jest pierwszą linią lotniczą

Lufthansa nie jest pierwszą linią lotniczą, która wprowadziła tę zmianę W październiku 2019 r. Air Canada jako pierwsza duża linia lotnicza zmieniła powitanie na bardziej neutralne pod względem płci. Linia lotnicza zaczęła używać terminu „wszyscy” zamiast „panie i panowie”.

W październiku 2020 Japan Airlines dokonały podobnej zmiany, dostosowując również swoje powitania tak, aby były mniej zależne od płci. Linie lotnicze zastąpiły słowa „panie i panowie” powitaniem opartym na porze dnia, np. „dobry wieczór”.

Dołącz do dyskusji: Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń. Nigdy więcej „panie i panowie”

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lena
Krok w dobrą stronę. Brawo!
odpowiedź
User
Paul
Jako częsty klient Lufthsnsy uważam, że to dobra decyzja. Mamy inne czasy, inne trendy itd. Aż dziw, że dopiero teraz na to wpadli
odpowiedź
User
Donatan
Nareszcie!
odpowiedź