SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Ciechański prowadzi w Trójce „Cztery strony dźwięku”

Od minionego piątku Łukasz Ciechański prowadzi w radiowej Trójce audycję „Cztery strony dźwięku”. Ze stacją Ciechański jest związany od jesieni ub.r.

Łukasz „Ciechan” Ciechański, fot. TrójkaArticle

„Cztery strony dźwięku” z Łukaszem Ciechańskim jako gospodarzem są emitowane w piątki w godz. 19-22. Pierwszy raz audycji można było słuchać z zeszły piątek.

- W piątkowy wieczór, po całym tygodniu pracy, wielu słuchaczy oczekuje relaksu ze swoją ulubioną stacją, ale są też tacy, dla których godziny 19.00-22.00 stanowią swoiste przygotowanie do dalszego świętowania początku weekendu. To wpływa na wybór muzyki prezentowanej w audycji, gdzie usłyszeć można najpopularniejsze utwory z różnych regionów świata przy jednoczesnym zachowaniu charakteru Trójki - opisuje Ciechański.

- To naprawdę niełatwe wyzwanie, aby spełnić te dwa warunki jednocześnie, dlatego przykładamy wielką wagę do wyboru muzyki pojawiającej się w programie. Wyznacznikiem wyjątkowości brzmień prezentowanych w „Czterech stronach dźwięku” są nieoczywiste dla europejskich odbiorców harmonie, nietypowe instrumenty oraz często nieanglojęzyczne teksty - dodaje.

Poprzednio w piątki w godz. 19-22 Trójka emitowała audycję „Moje przeboje” Piotra Barona. „Cztery strony dźwięku” to jedna z nowości, które pojawiły się w zmienionej ramówce Trójki obowiązującej od 8 lutego.

Łukasz Ciechański jest związany z rozgłośnią od września ub.r., prowadzi poranne pasmo „Pora na Trójkę”.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności, to jej rekordowo niski wynik. Rok wcześniej udział rozgłośni wynosił 5,9 proc.

Ciechański w Rock Radiu i Eurozecie

Prze przejściem do Trójki Łukasz Ciechański przez dwa lata był związany z Rock Radiem należącym do Agory, prowadził tam m.in. popołudniową część programu „Przystanek Klasyka Rocka” i poranne pasmo. Nie przedłużono umowy z dziennikarzem wygasającej z końcem sierpnia, wcześniej próbował dowiedzieć się od przełożonych, dlaczego ingerują w przygotowane przez niego wcześniej audycje. - Zamiast odpowiedzi, otrzymałem wypowiedzenie oraz informację, że „formuła programu się wyczerpała” - mówił wówczas Ciechański portalowi Wirtualnemedia.pl.

W połowie 2019 roku Łukasz Ciechański ograniczył obecność na antenie Rock Radia, chciał poświęcić więcej czasu swojej firmie produkującej wideo i kanałowi youtube’owemu.

W latach 2009-2018 dziennikarz pracował w Antyradiu należącym do Eurozetu. Prowadził tam m.in. weekendową „Listę Ciechana”, popołudniowy program „uCiecha w Antyradiu” oraz poranny program „Piękna czy bestia” - wraz z Joanną Zientarską.

Pracę w branży radiowej zaczął w 2005 r. w Akademickim Radiu Kampus w Warszawie. Związany był m.in. z Radiostacją i Planetą FM. W 2008 r. znalazł się w zespole tworzącym radio Chilli Zet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Ciechański prowadzi w Trójce „Cztery strony dźwięku”

64 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szef
Twarz ma się jedną, albo miało. Tego epizodu nie da się zapomnieć Panie Ciechan.
odpowiedź
User
Ilona
Może być też tak, że Ciechan zbiera na nowy leasing jakiegoś auta ;)
Wybaczamy. Pseudointeligentki z małych miast z pewnością też zachwycone, tylko właśnie auta brakuje.
odpowiedź
User
Graf
Bardzo dobry program. Trójka to dziś świeże radio. Bez polityki, walki o praworządność na antenie przy zapowiedziach Lajonela Riczi i ustawianych list pod politycznych przyjaciół i nieprzyjaciół i z zgodnie z zapotrzebowaniem firm fonograficznych.
odpowiedź