SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukasz Godlewski i Kamil Wolnicki wicenaczelnymi Przeglądu Sportowego Onet

Łukasz Godlewski, związany z serwisem Sport.pl (Agora), przejdzie do redakcji Przeglądu Sportowego Onet (Ringier Axel Springer Polska) i obejmie funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisu, Jacka Stańczyka. Drugim zastępcą będzie Kamil Wolnicki, dotychczasowy szef wideo, audio i treści płatnych serwisu.

Łukasz Godlewski i Kamil Wolnicki (fot. Maciej Krüger/materiały prasowe) Łukasz Godlewski i Kamil Wolnicki (fot. Maciej Krüger/materiały prasowe)

„W Przeglądzie Sportowym Onet stawiamy na wzrost zasięgu, szybkość podawanych informacji oraz ich jak największą jakość. Łukasz Godlewski przez lata pracy w Sport.pl dał się poznać ze znakomitej strony, osiągał z dotychczasową redakcją świetne wyniki. Doskonale porusza się w świecie online. To potężne wzmocnienie i nie mam żadnych wątpliwości, że Łukasz znacząco pomoże nam w realizacji naszego celu: budowy najlepszego i największego serwisu sportowego w Polsce” – mówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet.

„Z kolei Kamil Wolnicki jest bardzo doświadczonym i poważanym dziennikarzem, a do tego fantastycznie sprawdził się również w roli szefa naszego sportowego audio i wideo. A my nadal będziemy poszerzać ofertę. Jego awans to absolutnie naturalny krok” – dodaje Jacek Stańczyk.
 
Godlewski przechodzi do Ringier Axel Springer Polska z początkiem lutego br. Do jego głównych zadań będzie należała praca nad dalszym rozwojem redakcji i nadzór nad realizacją strategii wzrostowej. Od 2012 roku pracował w Sport.pl. Był dziennikarzem, wydawcą, zajmował się mediami społecznościowymi, a w lutym 2020 roku objął funkcję szefa newsroomu.

Kamil Wolnicki od 18 lat w "Przeglądzie Sportowym"
 
Kamil Wolnicki jest w zespole „Przeglądu Sportowego” od 2004 roku, w swojej karierze pełnił też funkcję zastępcy redaktora naczelnego gazety. Był korespondentem na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich,w swoim dorobku ma również książkę o Justynie Kowalczyk pt. „Złota Justyna” oraz autobiografię Ryszarda Szurkowskiego pt. „Wyścig”. Na początku 2022 roku objął funkcję szefa wideo, audio i treści płatnych połączonej redakcji Przeglądu Sportowego Onet. Jest pomysłodawcą i prowadzącym „Niezatrzymanych” – nagrodzonego w zeszłym roku branżową nagrodą Effie cyklu rozmów ze sportowcami, którzy zakończyli już swoje kariery.

Od 9 stycznia „Przegląd Sportowy” ukazuje się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki). Jak wynika z badania PBC, w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Przeglądu Sportowego” wyniosła 16 293 egz.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Godlewski i Kamil Wolnicki wicenaczelnymi Przeglądu Sportowego Onet

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ceha
świetne wzmocnienie dla zespołu, Kamil serdeczne gratulacje!
0 0
odpowiedź
User
fgh
to prawda ze stanczyka w rasp nikt nie lubi nie szanuje?
0 0
odpowiedź
User
Ziggy666
Stańczyk ściąga swoich ludzi z Wyborczej. Stary PS już niestety nie istnieje
0 0
odpowiedź