SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Habaj powraca na fotel szefa eSky.pl. Ma uratować firmę w kryzysie koronawirusa

Łukasz Habaj, jeden ze współzałożycieli platformy eSky.pl został ponownie powołany na stanowisko jej prezesa. Biznesmen i rajdowy mistrz Polski z 2015 roku ma wesprzeć firmę w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa.

Łukasz HabajArticle

Kryzys związany z pandemią koronawirusa mocno uderzył m.in. w branżę turystyczną. Jedną z jego ofiar stał się serwis eSky.pl oferujący zakup biletów lotniczych oraz organizowanie wakacyjnych wyjazdów. W związku z tym w połowie kwietnia br. platforma eSky.pl została zmuszona do zwolnienia prawie 100 pracowników.

Powraca Łukasz Habaj

Teraz w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl platforma eSky.pl poinformowała, że jej rada nadzorcza powołała Łukasza Habaja na stanowisko CEO. Według zapowiedzi Habaj wzmocni struktury firmy w okresie trudnej sytuacji rynkowej spowodowanej Covid -19.

Habaj, współzałożyciel eSky.pl dołącza do zespołu by na poziomie strategicznym aktywnie wesprzeć firmę w trudnym okresie. Odpowiedzialny będzie za weryfikację strategii spółki w odniesieniu do nowej rzeczywistości, a także relacje z inwestorami, radą nadzorczą i akcjonariuszami.

W latach 2010-2016 pełnił już funkcję CEO w firmie. Rozpoczął wtedy ekspansję zagraniczną, tworząc struktury na rynkach zagranicznych i otwierając oddziały w Brazylii, Bułgarii oraz Rumunii.

Habaj jest nie tylko biznesmenem, ale także sportowcem. Jako kierowca rajdowy zdobył tytuł mistrza Polski w 2015 r., a także drugiego wicemistrza Europy w roku 2019.

- Spodziewamy się, że po pandemii znajdziemy się w innej rzeczywistości - przewiduje w komunikacie nowy CEO eSky.pl. - Jestem jednak przekonany, że branża turystyczna ponownie się odrodzi, tak jak to wygląda teraz w Chinach. Wróciłem po to, by wesprzeć firmę, tak jak wspierałem ją w przeszłości. Płynny przepływ informacji pomiędzy zarządem a akcjonariuszami przyśpieszy proces podejmowania decyzji, gdyż czas jest teraz kluczowy.

Zarząd bez zmian

eSky.pl przypomina, że w 2016 r. w firmie zmieniono model zarządzania z właścicielskiego na managerski. Powołany wtedy zarząd kontynuował strategię ekspansji rozwijając firmę na ponad 30. rynkach na świecie oraz  stale rozwijając ofertę usług i  produktów w odniesieniu do najnowszych trendów.

W tym czasie poszerzano bazę dostawców kontentu lotniczego i hotelowego, wprowadzano nowe produkty, jak MultiLine, pakiety Lot+Hotel czy ubezpieczenia podróżne, a także usługi dodatkowe.

200 nowych pracowników i 80 proc. wzrostu w ub.r.

W 2019 r. liczba rezerwacji na platformie eSky.pl zwiększyła się o 65 proc. do ponad 2 mln. Przełożyło się to na wzrost obrotów (rozumianych jako TTV) o 81 proc. do 2,3 mld zł.

Firma zaznaczyła, że proporcjonalnie w górę poszedł jej zysk operacyjny, nie podała natomiast, ile dokładnie wyniósł. Wiosną ub.r. eSky.pl zaczęło działalność w Niemczech, Austrii, Włoszech, Chile, Argentynie i Meksyku. Zapowiadało, że do końca roku chce wejść na 25 nowych rynków. Firma oferowała wtedy zakup biletów 950 linii lotniczych (regularnych, tanich i czarterowych), rezerwację noclegu w ponad 1,3 mln hoteli i apartamentów, wynajem samochodu oraz zakup ubezpieczenia podróżnego.

Z kolei w 2018 roku grupa eSky zrealizowała transakcje o wartości 1,5 mld zł oraz miała 180 mln zł wpływów netto, 35 proc. więcej niż rok wcześniej. Mniejszościowymi akcjonariuszami firmy są fundusz Syntaxis (ma 6,2 proc. akcji) i Wirtualna Polska (w połowie 2017 roku za 6,3 proc. akcji zapłaciła 15,6 mln zł).

Dołącz do dyskusji: Łukasz Habaj powraca na fotel szefa eSky.pl. Ma uratować firmę w kryzysie koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl