SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Kijek nowym szefem Money.pl. Piotr Pilewski odchodzi

Łukasz Kijek, dotąd związany z portalem Gazeta.pl, będzie nowym szefem obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce, w tym serwisu Money.pl. Stanowisko obejmie 2 maja i będzie raportował bezpośrednio do Jacka Amsterdamskiego, zastępcy redaktora naczelnego WP. Dotychczasowy szef Money.pl Piotr Pilewski odchodzi z firmy. 

Article

Kijek skupi się na rozwoju serwisu, w tym jakościowego dziennikarstwa, zarówno w formie prasowej, jak i wideo. Wesprze też zespół money.pl w dalszym umacnianiu pozycji lidera w tej kategorii wydawniczej - podano w komunikacie. 

– Przed Łukaszem niezwykle ambitne wyzwanie, jednak jestem przekonany, że jego wieloletnie doświadczenie zarówno z mediów internetowych, jak i telewizji, pomoże mu budować najlepszy portal ekonomiczny w kraju – mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP.

Money.pl pod kierownictwem Piotra Pilewskiego liderem serwisów o biznesie

Dziękuję Piotrowi Pilewskiemu za ostatnie półtora roku. Pod jego kierownictwem Money.pl wrócił na pozycję lidera serwisów biznesowych – dodaje Jacek Amsterdamski, zastępca redaktora naczelnego WP.

– Liderowanie Money.pl, zespołowi największego serwisu gospodarczego w Polsce, będzie dla mnie zaszczytem i zarazem jednym z najciekawszych wyzwań w karierze zawodowej. To wielka szansa, by z pasją, profesjonalnie i blisko ludzi opowiadać o fascynujących procesach gospodarczych – komentuje Łukasz Kijek, szef Money.pl.

- Bardzo dziękuję zespołowi za to, że uwierzył w wizje rozwoju marki Money.pl i za zaufanie, jakim mnie obdarzył. Praca z redakcją dawała mi zawodową, ale i prywatną satysfakcje. Może gdzieś kiedyś jeszcze nasze drogi się przetną. Życzę sobie tego. A dziennikarzom samych sukcesów i możliwości rozwoju - powiedział Wirtualnemedia.pl Piotr Pilewski. 

Przez najbliższe dwa tygodnie pracami redakcji Money.pl ma kierować zastępca redaktora naczelnego Michał Wąsowski. 

Łukasz Kijek przechodzi do Money.pl z portalu Gazeta.pl

Łukasz Kijek jest dziennikarzem ekonomicznym z piętnastoletnim doświadczeniem. Do Wirtualnej Polski przechodzi z Gazeta.pl, gdzie ostatnio był dyrektorem ds. partnerstw. Wcześniej pełnił funkcję redaktora naczelnego serwisów informacyjnych. Prowadził także autorski program “Studio Biznes”, gdzie w marcu br. zastąpiła go Karolina Hytrek-Prosiecka. Wraz z redakcją ukraińskiego Expressu stworzył serwis Ukrayina.pl. Wcześniej prowadził programy o świecie i gospodarce w TVN24 BiS i w TVN CNBC.

Piotr Pilewski szefem obszarem biznes i finanse w WP był od września 2021 r. Wcześniej był szefem newsroomu Business Insider Polska oraz pełnił stanowisko p.o. redaktora naczelnego serwisu. Po jego dołączeniu do Money.pl do zespołu tego serwisu przeszła znaczna część dziennikarzy Business Insider Polska, a potem były kolejne transfery dziennikarskie. 1 lutego br. wystartowała współtworzona przez niego Akademia Biznesu Money.pl.

W przeszłości Piotr Pilewski pracował też w Polskim Radiu RDC, Radiu Tok FM, Radiu Eska we Wrocławiu.

Ponad dwa miesiące temu miała miejsce zmiana redaktora naczelnego Wirtualnej Polski - Piotra Mieśnika tym stanowisku zastąpił Paweł Kapusta, który był wcześniej wicenaczelnym WP.

W październiku ub.r. Money.pl (Grupa Wirtualna Polska) odwiedziło 9,39 mln internautów, zapewniając 31,48 proc. zasięgu. Każdy spędził w witrynie średnio 12 minut i 59 sekund - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Kijek nowym szefem Money.pl. Piotr Pilewski odchodzi

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piłat
Pilewski odchodzi czy jednak mu po prostu "podziękowano" bo nie dało się go znieść już?
odpowiedź
User
Olo
W portalach biznesowych jak w pismach kobiecych, ciągle te same osoby krążą jako naczelni.
odpowiedź
User
Znowu
Dobry zawodnik opuszcza agorę, powodzenia!
odpowiedź