SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Korycki szefem projektów audiowizualnych w Bonnier Business Polska. Odchodzi Paweł Sołtys

Paweł Sołtys - szef projektów audiowizualnych w grupie Bonnier Business Polska - odszedł z wydawnictwa. - Dostałem atrakcyjną propozycję, więc z niej skorzystałem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Jego obowiązki przejął Łukasz Korycki.

Paweł Sołtys / fot. Bonnier Business PolskaArticle

Zajmujący się ekonomią Paweł Sołtys trafił do Bonnier Business Polska w 2017 roku, po tym, jak został zwolniony z Radiowej Trójki (pracował tam od 2007 do 2016 roku). Odpowiadał tam za projekty audiowizualne.  Teraz odchodzi z firmy. - Dostałem atrakcyjną ofertę, postanowiłem skorzystać, aby się rozwijać zawodowo - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Sołtys nie chce jednak zdradzać na razie, do jakiej redakcji trafi - potwierdza jedynie, że będzie to dziennikarstwo internetowe. 

Korycki poszerza kompetencje

Od listopada kierownictwo nad projektami audiowizualnymi w grupie Bonnier obejmie zastępca redaktora naczelnego, Łukasz Korycki. - Jestem przekonana, że wieloletnie doświadczenie Łukasza w pracy w wydawnictwie, a także umiejętność łączenia kompetencji i wiedzy na temat funkcjonowania różnych działów naszej firmy pozwolą dalej rozwijać projekty audiowizualne realizowane w ramach „Pulsu Biznesu”, „Pulsu Medycyny” i Bankier.pl - mówi Patricia Deyna, prezes wydawnictwa.

Korycki dołączył do zespołu „Pulsu Biznesu” w 2015 roku, po odejściu z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Cieszę się z nowych wyzwań. Natomiast Pawłowi gratuluję i życzę powodzenia w nowej roli. Zostawia świetny zespół i wierzę, że razem będziemy dalej rozwijać tę ważną i przyszłościową formę przekazu, jaką są materiały wideo i podcasty – komentuje Łukasz Korycki. W dziale projektów audiowizualnych wydawnictwa pracuje w tej chwili kilka osób. Dla zastępcy Koryckiego praca w takim dziale nie jest nowością: od kilku lat prowadzi debaty wideo poświęcone zagadnieniom współczesnej ekonomii, zaś w czasie pandemii uczestniczył w rozwoju sekcji debat online z udziałem kluczowych przedstawicieli polskiej gospodarki.

Mariusz Bartodziej w zespole "Pulsu Biznesu"

Do newsroomu „Pulsu Biznesu” dołączył też kilka dni temu nowy dziennikarz - Mariusz Bartodziej. Jest absolwentem dziennikarstwa i komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim, współpracował m.in. z wrocławskim oddziałem „Gazety Wyborczej” i ze „Światem Wiedzy”. Jak przekazała nam redakcja - nowy dziennikarz nie ma jeszcze zakresu zagadnień, którymi będzie się zajmował.

Projekty audiowizualne w grupie Bonnier Business Polska składają się z wywiadów wideo (stacjonarnych i online), programów na żywo, audycji tematycznych, podcastów, debat, spotów, transmisji wydarzeń biznesowych oraz krótkich form wideo w mediach społecznościowych.

Grupa Bonnier rozpoczęła działalność w Polsce w 1997 r. – początkowo jako wydawca „Pulsu Biznesu”. W 2015 r. do grupy dołączył Bankier.pl. Bonnier Business Polska jest właścicielem największej finansowej sieci afiliacyjnej w Polsce - SystemPartnerski.pl. Do jego portfolio należą także magazyny „Puls Medycyny” i „Puls Farmacji”. Bonnier Business Polska nabył 100 proc. udziałów w spółce Prawomaniacy, która jest wydawcą serwisów ArsLege.pl i LexLege.pl, a od 2017 r. jest także właścicielem centrum analitycznego SpotData, kierowanego przez Ignacego Morawskiego.

W ub.r. Bonnier Business Polska zanotował wzrost przychodów o 2,2 proc. do 63,65 mln zł i minimalny wzrost zysku netto do 3,135 mln zł. Natomiast średnia sprzedaż „Pulsu Biznesu” w sierpniu br. wyniosła 10 245 egz.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Korycki szefem projektów audiowizualnych w Bonnier Business Polska. Odchodzi Paweł Sołtys

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ulster
Sołtys do WP czy do Onetu/BusinessInsider?
odpowiedź
User
Ewa
Na soltysa nie mozna patrzec po prostu. Gosc odrzuca od ekranu, oby nigdzie się juz pojawiał
odpowiedź
User
Elo
A Red Korycki to się zna na podcastach i wideo czy z fachowej wiedzy tylko umi włanczać :-) radio i TV?
odpowiedź